Pormestarin-korttelin kaavan viivästys hankaloittaa Nuijamies-ryhmän suunnitelmia Lappeenrannassa

Kulttuuritila Nuijamies jalkautuu joulutorille ja etsii sekä jäseniä että mesenaatteja. Keräysten sujuminen on yhdistykselle viesti toiminnan tarpeellisuudesta.

Mika Strandén

Kulttuuritila Nuijamies -yhdistys kerää varoja tukituotteilla Lappeenrannan joulutorilla. Yhdistyksen mökin edessä tapahtumatuottaja Hanna Airikka.
Kulttuuritila Nuijamies -yhdistys kerää varoja tukituotteilla Lappeenrannan joulutorilla. Yhdistyksen mökin edessä tapahtumatuottaja Hanna Airikka.

Pormestarin-korttelin uuden asemakaavan valmistumisen venähtäminen ei ole kangistanut Kulttuuritila Nuijamies -yhdistyksen jäseniä. Tammikuun tapahtuman ohjelma on valmis, samoin speksit joulutorilla alkavalle jäsen- ja rahankeräykselle.

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet

Luetuimmat