Saimaan ammattikorkeakoulusta valmistui 52 opiskelijaa — katso lista

Saimaan ammattikorkeakoulusta on huhtikuussa valmistunut 52 opiskelijaa.

Liiketalous, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Degree Programme in International Business: Kuznetsova Daria, Venäjä; Kuznetsova Sofiia, Venäjä; Lozhkina Alina, Venäjä.

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutusohjelma: Anttila Laura, Lappeenranta; Kaijansinkko Tiia, Lappeenranta; Menna Teemu, Lappeenranta; Sairanen Jenna, Lappeenranta.

Tradenomi (ylempi AMK), Master’s Degree Programme in International Business Management: Issakainen Susanna, Vantaa.

Tekniikka, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: Iljo Timo, Taipalsaari; Mustikkamaa Jere, Kouvola.

Rakennustekniikan koulutusohjelma: Ahtiainen Olli, Lappeenranta; Ikonen Kimmo, Joensuu; Leevilä Antti, Turku; Leppäniemi Nico, Lappeenranta; Melkko Sakari, Lappeenranta; Pekkanen Joni, Lahti; Tokkola Juho, Lappeenranta; Zalata Ekaterina, Venäjä.

Insinööri (ylempi AMK), Rakentamisen koulutusohjelma: John Ville, Lappeenranta; Laitinen Anna, Helsinki.

Sosiaali- ja teveysala, Lappeenranta

Ensihoitaja (AMK): Lempiäinen Noora, Lappeenranta; Pylkki Timo, Lappeenranta; Rinne Erika, Järvenpää.

Sairaanhoitaja (AMK): Haverinen Matti, Lappeenranta; Immonen Päivi, Lappeenranta;

Juga Tuija, Rautjärvi; Kuorttinen Sarianna, Lappeenranta; Montonen Anna, Lappeenranta; Perhiö Minja, Lappeenranta; Rechardt Antti, Joensuu; Sorjonen Niina, Lappeenranta; Terävä Satu; Lappeenranta; Torvi Eveliina, Lappeenranta.

Sosionomi (AMK): Hiltunen Carita, Kouvola; Suutari-Valtonen Annu, Lappeenranta; Tuovinen Kati, Lappeenranta.

Terveydenhoitaja (AMK): Kakkola Sanna, Lappeenranta; Karppanen Kati, Kitee; Peippo Laura, Rautjärvi; Suni Hanna, Lappeenranta; Talvala Milla, Lappeenranta.

Ensihoitaja (ylempi AMK): Van Riel Janneke, Lappeenranta.

Fysioterapeutti (ylempi AMK): Kangas Katja, Kouvola.

Sairaanhoitaja (ylempi AMK): Miettinen Sari, Imatra; Suurkaulio Johanna, Lappeenranta.

Terveydenhoitaja (ylempi AMK): Purosalmi Pinja, Imatra.

Hotelli- ja ravintola-ala, Imatra

Restonomi (AMK), Degree Programme in Hotel, Restaurant and Tourism Management: Razvozova Ksenia, Venäjä.

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma: Ihonen Mira, Helsinki; Martikainen Essi, Helsinki; Mattila Vilma, Lappeenranta; Ovaska Sami, Taipalsaari.

Kuvataide, Imatra

Kuvataiteilija (ylempi AMK): Heikkinen Jaakko, Liminka.

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.