Yli 40 Lappeenrannan–Lahden teknillisen korkeakoulun opiskelijaa saa tutkintotodistuksen käteensä maaliskuussa – Katso listalta, ketä saa onnitella!

Teemu Vestovuo

LUTista valmistuu maaliskuun lopulla 42 opiskelijaa.
LUTista valmistuu maaliskuun lopulla 42 opiskelijaa.

Lappeenrannan–Lahden teknillisestä korkeakoulusta (LUT) valmistuu maaliskuun loppuun mennessä 42 tutkintonsa suorittanutta opiskelijaa.

Valmistuneet ovat tekniikan tohtoreja, kauppatieteiden tohtoreja, diplomi-insinöörejä, kauppatieteiden maistereita, tekniikan kandidaatteja ja kauppatieteiden kandidaatteja.

Valmistuneiden joukossa on yksi imatralainen. Alla on niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: Mamelkina Maria, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Järvisalo Heikki Eeropekka, Lappeenranta; Koponen Joonas Kalle Tapani, Lappeenranta; Poluektov Anton, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Kaulamo Eki Antero, Leppävirta; Lyytinen Simo Petteri, Kuopio; Molla Yohannes Getachew, Espoo; Nieminen Pauli Henrik, Pori

Industrial Engineering and Management: Bulaeva Valeriya, Helsinki

Kemiantekniikka: Laasonen Emma Reetta-Inkeri, Lappeenranta; Shults Yulia, Imatra

Konetekniikka: Juvankoski Satu Lumikki, Jokioinen; Nekrasevits Andrei, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Sirviö Aleksi Samu Joonas, Lappeenranta

Tietotekniikka: Salohonka Matias Antti Pekka, Lappeenranta

Tuotantotalous: Heijari Tiia Säde Helena, Hamina; Himanen Sini Tuulia, Helsinki; Hänninen Kati Maarit, Savonlinna; Jokelainen Artturi Nikolai, Helsinki; Karisola Lauri Viljami, Sipoo; Niemi Ilkka Otto Allan, Lahti; Saurio Riika Maria, Loimaa; Vilkman Anne Johanna, Helsinki

Ympäristötekniikka: Halonen Hanna Riikka Anette, Lappeenranta; Valosalmi Jonna Elina, Kerava

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Kasvi Roope Kalervo, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Kärki Tatu Eino Topias, Lappeenranta

Konetekniikka: Ekholm Mikael Matti Juhani, Lappeenranta; Ritala Roope William, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Sarmala Ossi Otto Aleksi, Sysmä

Tietotekniikka: Suikkanen Saku Joonas Juhani, Lappeenranta

Tuotantotalous: Segerman Johan Alexander, Lappeenranta

Kauppatieteiden tohtori

Kauppatiede: Bergman Jukka-Pekka, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Helokumpu Elmo Anton, Helsinki; Kyheröinen Jenni Eveliina, Helsinki; Leinonen Jarmo Juhani, Lappeenranta; Montonen Petri Juhani, Lappeenranta; Nguyen Thi Thuong, Espoo; Pekkola Liisi Maiju Lotta, Lappeenranta; Suominen Markus Mikael, Punkalaidun; Toikka Jarmo Kalervo, Vantaa

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Ahto Hanna-Mari, Helsinki; Korpela Aleksis Olavi, Lappeenranta; Pulkkinen Ilari Matinpoika, Lappeenranta