Lappeenrannan—Lahden teknillisestä yliopistosta syyskuussa ja marraskuussa valmistuneet

Onnea valmistuneille!
Onnea valmistuneille!

Etelä-Saimaa julkaisee Lappeenrannan—Lahden teknillisestä yliopistosta valmistuneiden nimiä. Alla listattuna syyskuussa valmistuneet ja marraskuussa valmistuvat julkaisuluvan antaneet opiskelijat.

Syyskuussa valmistuneet

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: Doshi Bhairavi Bharatkumar, Lappeenranta; Nekoueian Khadijeh, Mikkeli; Sokolov Alexander, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Heimonen Ville Tuomas, Tampere; Jämsén Siiri Venla Johanna, Rauma; Kivelä Juho Eino Artturi, Helsinki; Mensah Theophilus Nii Odai, Ulkomaat; Niemelä Oona Eveliina, Vantaa; Piipponen Miina Annastiina, Helsinki; Sakas Georgios, Ulkomaat; Salovaara Jouni Pekka Samuli, Porvoo

Industrial Engineering and Management: Rosenström Henri Kristian, Espoo

Kemiantekniikka: Saastamoinen Heidi Emilia, Kotka

Konetekniikka: Karlsson Klaus Petteri, Turku; Krylov Kirill, Ulkomaat

Laskennallinen tekniikka: Ashek Bin Helal Chowdhury, Lappeenranta; Ritvanen Jenna Karoliina, Kerava; Wani Pratik Atul, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Immonen Antti Janne Petteri, Sulkava; Khalili Maybodi Siavash, Ulkomaat; Korhonen Visa Herman, Lappeenranta; Korpinen Katriina Tuuli Sofia, Lappeenranta; Lievonen Jani Petri Kalevi, Orimattila; Manninen Jaakko Samuel, Kerava; Naukkarinen Toni Mikael, Parikkala; Savolainen Matias Juuso Oskari, Kuopio

Tietotekniikka: Adavelli Muninder, Ulkomaat; Cedillo Vicenteno Valeria, Ulkomaat; Fejzo Orsola, Ulkomaat; Grishina Anastasiia, Ulkomaat; Islam Md Anisul, Ulkomaat; Kabir Sami, Ulkomaat; Kumar Ajesh, Ulkomaat; Mishi Maliha Rahman, Ulkomaat; Muyassarov Feruzjon, Ulkomaat; Niazi Ijlal Ahmed, Ulkomaat; Nurgazy Meruyert, Ulkomaat; Perdomo Zelaya José Mauricio, Ulkomaat; Pham Thi An, Ulkomaat; Schürholz Daniel Christoph, Ulkomaat; Serikov Askar, Ulkomaat; Szabó Flórián Ákos, Ulkomaat; Vaddepalli Krishna Teja, Ulkomaat;

Tuotantotalous: Aalto Salla Annukka, Jyväskylä; Harju-Villamo Sami Santeri, Hyvinkää; Haro Mikko Matias, Helsinki; Lappalainen Markku Juhani, Lahti; Mantere Mika Tapani, Hämeenlinna; Marttinen Markus Pentti Kalevi, Mikkeli; Nieminen Pertti Sakari, Tampere; Ovaskainen Jari Matti Mikael, Ylöjärvi; Pulliainen Tuomas Samuel, Kirkkonummi; Pyy Vesa Johan Tapio, Nurmijärvi

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Nieminen Kirsi Kaarina, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Kaila Mikko Tapio, Hämeenlinna

Konetekniikka: Montén Niko Juhani, Lappeenranta; Virtanen Pekka Olavi, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Ihalainen Joonas Ilari, Lappeenranta; Saxell Timo Antero, Helsinki; Tolvanen Jesse Nestori, Lappeenranta

Tietotekniikka: Abu Raed Nidal Nael Ibrahim, Vantaa; Juura Teemu Tapani, Lappeenranta; Lavikka Ville Matti, Lappeenranta; Rämö Petri Sulo Tuomonpoika, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Al-Qatawneh Hamzah, Lappeenranta; Aronen Juhamatti, Akaa; Eronen Patrik Juhani, Vantaa; Heikinheimo Taru, Mäntsälä; Hänninen Annamaria Janita, Lappeenranta; Jurvanen Vilma Roosa-Maaria, Savitaipale; Kaistinen Marko Juha Tapani, Vihti; Kangasjärvi Marcus Tapani, Helsinki; Korpela Toni Valtteri, Lappeenranta; Korvala Marko Petteri, Kirkkonummi; Könkkölä Elina Marianna, Helsinki; Luoma Pirjo Päivikki, Espoo; Luukkainen Laura Maria, Espoo; Mansner Rebecca Franceska, Helsinki; Mielikäinen Jukka Matti Olavi, Lappeenranta; Naumanen Teemu Tapani, Loviisa; Piispanen Juho Oskari, Lappeenranta; Ranta Kari Jalmari, Helsinki; Rantanen Niklas Mikael, Helsinki; Ravzieva Kamila Irekovna, Ulkomaat; Reittinen Kirsi Hannele, Kotka; Simonen Aleksi Raymond, Helsinki; Sippula Emma Ester Johanna, Helsinki; Telkkä Otto Vilhelm, Helsinki; Tuominen Taisto Juhani, Helsinki

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Aapro Nora Marianne, Lappeenranta; Härkönen Emilia Hannele, Kotka; Hömppi Jeri Valtteri, Lappeenranta; Kosunen Satu Anneli, Helsinki; Matilainen Julia Aleksandra, Savonlinna; Rantala Roni Eemeli, Lappeenranta; Roimela Samppa Kalle Petteri, Nurmijärvi; Ruponen Inka Marleena, Helsinki; Ruusunen Emilia Aurora, Vantaa; Strömberg Topias Emil Johannes, Hamina; Tonteri Jorma Olavi, Helsinki

Marraskuussa valmistuvat

Tekniikan tohtori

Energiatekniikka: Hujala Elina Marjut, Mikkeli; Kuparinen Katja Kristiina, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Gurung Khum Bahadur, Mikkeli

Konetekniikka: Karhu Miikka Henri Johannes, Lappeenranta; Zhidchenko Victor, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Egorov Dmitry, Lappeenranta

Tietotekniikka: Savchenko Dmitrii, Ulkomaat

Tuotantotalous: Hanski Jyri Tuomas, Tampere

Filosofian tohtori

Tuotantotalous: Awan Usama, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Evseeva Daria, Ulkomaat; Ketonen Sami Matti Mikael, Vantaa; Partanen Jussi-Pekka, Mikkeli

Industrial Engineering and Management: Kanj Houssein, Ulkomaat

Kemiantekniikka: Ihnatiuk Daryna, Ulkomaat; Pöntynen Simo Petteri, Lappeenranta

Konetekniikka: Bobylev Denis, Ulkomaat; Hirvonen Viljam Anttoni, Imatra; Härkin Mikko Niilo Santeri, Vantaa; Ivanovskis Luka, Lappeenranta; Löppönen Timo Antero, Lappeenranta; Mäki-Mantila Jani Mikael, Jalasjärvi; Onnila Niko Valtteri, Lahti; Silwal Shekhar, Hämeenlinna; Tourula Matias Oskari, Turku; Tynkkynen Jussi *Matti Topias, Punkaharju

Laskennallinen tekniikka: Khan Bilour, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Ikonen Juho *Oskari, Lappeenranta; Kalinkin Sergei, Ulkomaat; Kosonen Juho Aleksi, Lappeenranta; Kuzmin Maksim, Ulkomaat; Saxell Timo Antero, Helsinki

Tietotekniikka: Kiviharju Timo Tapani, Lappeenranta; Kuparinen Esa Tapani, Lappeenranta; Manninen Eemeli Mikael, Lappeenranta; Mehtonen Iiro *Valtteri, Lappeenranta; Pekonen Jouni Petteri, Lappeenranta; Tallqvist Janne Julius Mikael, Mikkeli; Tarkiainen Sami Henri Tapio, Mikkeli; Valkki Juuso Matti Oskari, Lappeenranta

Tuotantotalous: Grün Harri Michael, Varkaus; Hämäläinen Joonas Antti Johannes, Lappeenranta; Hänninen Jouni Antero, Äänekoski; Leinonen Sakari Johannes, Turku; Manninen Laura Vilma Marika, Helsinki; Mujunen Matti Juhani, Hämeenlinna; Paarma Lasse Henrik, Lahti; Poso Pauliina Maria, Lappeenranta; Ruoho Joonas Santtu Antero, Lahti; Saarenmaa Elli Karita, Helsinki

Ympäristötekniikka: Forsström Elias Mikael, Lappeenranta; Kasymova Diana, Ulkomaat; Sippola Jussi Ismo Kalevi, Nurmijärvi; Väänänen Tatu Eppu Santeri, Helsinki

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Niittyniemi Johannes Elmer, Kouvola; Tuomisto Oona Anniina, Lappeenranta; Vainio Petteri Eemil, Lappeenranta

Konetekniikka: Mehtonen Juhani Lauri Olavi, Lappeenranta; Oja Mikko Isak, Lappeenranta; Paavolainen Mikael Matti Juhani, Kotka; Välikangas Tuomo *Tapio, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Dinh Sang Sami, Vantaa; Pirinen Vesa Jari Tapio, Lappeenranta

Tietotekniikka: Tikka Matvei, Lappeenranta; Tuuri Jaakko Matti Hermanni, Seinäjoki

Tuotantotalous: Ahonen Noora Kristiina, Askola

Ympäristötekniikka: Kankaanpää Otto Henrik, Helsinki

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Bartelds Jan, Ulkomaat; Behm Arla Ulrika, Helsinki; Hämäläinen Jarmo Aulis, Lappeenranta; Jatkola Mika Juhani, Helsinki; Karavidaj Filloreta, Helsinki; Karuluoto Teemu Mikael, Espoo; Klemetti Katariina, Lahti; Koskinen Sirpa Ida Maria, Helsinki; Kämpjärvi Tiina Annamari, Varkaus; Kärjes Panu Veli Einar, Vihti; Mäki Vilma Elviira, Helsinki; Niskanen Maija Kaisa Katriina, Lappeenranta; Riihimäki Heli *Annina, Espoo; Ruuhisalmi Santtu Elias, Espoo; Salonen Ida Sofia, Vantaa; Taillon Jean-*Sébastien Wiljami, Helsinki; Tuomi Harri Juhani, Rusko; Tuovinen Kati *Mia Marika, Vantaa; Vachaud Alix Paule Anais, Ulkomaat

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Karttunen Jani Karri Aleksi, Mänttä-Vilppula; Kolu Inka Eveliina, Lappeenranta; Parkkinen Juuso Severi, Lappeenranta; Rossi Mira Maria, Helsinki; Urpola Anni Jemeliina, Espoo