Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu lokakuussa 67 opiskelijaa — Katso valmistuneiden nimet täältä

Niina Villman

Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu lokakuussa 67 opiskelijaa — Katso valmistuneiden nimet täältä

Tekniikan tohtori

Konetekniikka: Skriko Tuomas Artturi, Kuopio

Filosofian tohtori

Tuotantotalous: Koskela Virpi Alise, Tampere

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Kohvakka Mari Anne, Leppävirta

Konetekniikka: Sokura Olli-Pekka Elias, Lappeenranta; Suokas Olli Tapio, Mikkeli

Sähkötekniikka: Demidov Iurii, ulkomaat

Tietotekniikka: Iqbal Syed Asif, ulkomaat; Jasim Al-Hussein Hameed, ulkomaat; Monrat Ahmed Afif, ulkomaat; Qureshi Daniyal Akhtar, ulkomaat

Tuotantotalous: Bemeleit Petri Fredrik, Nurmijärvi; Majuri Jonne Mikael, Espoo; Muuronen Janne Juho Aleksi, Hamina; Ruusunen Sanna-Reetta, Helsinki; Vainikainen Sanna Tiina Maria, Siilinjärvi; Varanki Hannu Jalmari, Hyvinkää; Varis Juha Sakari, Hyvinkää; Virtanen Satu Jasmine, Lahti

Ympäristötekniikka: Luhas Jukka Pekka Henrikki, Imatra; Minkah Kyei Sandy, Lappeenranta; Repo Jaakko *Samuli, Lappeenranta

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Hämäläinen Arttu Elias, Lappeenranta; Lähteenaro Paavo Erik Johannes, Lappeenranta; Matilainen Henri Markus, Lappeenranta; Miettinen Hanna Marketta, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Heinonen Aino *Elina Susanna, Lappeenranta; Kauppi Marianne Emilia, Lappeenranta; Luoma Topias Eero Juhani, Kouvola; Salmi Perttu Topias, Lappeenranta

Konetekniikka: Kauppila Joona Kristian, Lappeenranta; Kontio Antti Erik, Tuusula; Matikka Jarkko Mikael, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Laatunen Janne Aleksi, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Heino Esko Leevi Kalevi, Lieto; Holttinen Venla Elisa, Lappeenranta

Tietotekniikka: Tolvanen Arttu Ilmari, Lappeenranta

Tuotantotalous: Kettunen Joni Eemeli, Lappeenranta; Pietilä Arttu Samuli, Lappeenranta; Tuomela Matti *Ilari, Lappeenranta

Ympäristötekniikka: Helynranta Ella Pauliina, Lappeenranta; Lapila Miina Kristiina, Vimpeli; Valjakka Minttu Emilia, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Korpijaakko Tuuli Pauliina, Lappeenranta; Kähärä Kristian Matias, Lappeenranta; Pääkkönen Emma Kristiina, Varkaus; Väänänen Alina Violetta, Kerava

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Etelävuori Pia Elina, Lappeenranta; Kerveshi Agnesa, Lappeenranta; Koivuniemi Ulrika Katariina, Helsinki; Laurikainen Tia Adele, Helsinki; Oksala Markus Kalevi Jyväs, Espoo; Soukko Leo Lauri Juhani, Helsinki

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet