Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) helmikuussa valmistuneet

Tuuli Truhponen

Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) helmikuussa valmistuneet

Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) valmistui 28. helmikuuta 47 ihmistä. Heistä yksi on filosofian tohtori, 16 diplomi-insinööriä, 10 tekniikan kandidaattia, yhdeksän kauppatieteiden maisteria ja 11 kauppatieteiden kandidaattia,

Seuraavat valmistuneet ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseksi.

Filosofian tohtori

Tuotantotalous: Harmokivi-Saloranta Paula Marja Johanna, Lahti

Diplomi-insinööri

Kemiantekniikka: Junnonen Ossi Severi, Lappeenranta; Suerbaeva Asiia, Ulkomaat; Vatanen Satu Kukka Maaria, Porvoo

Konetekniikka: Heiskanen Atte Matias Eemeli, Lappeenranta; Malik Atif Qamar, Ulkomaat; Mäkisalo Lassi Antero, Joensuu; Sairanen Anette Ilona, Lappeenranta

Tietotekniikka: Rahafrouz Amir, Ulkomaat; Riihelä Lassi Tuomas, Lappeenranta; Samadov Sunnatillo, Ulkomaat;

Tuotantotalous: Gauffin Arto Ilmari, Vantaa; Kähärä Petri Hermanni, Helsinki; Ritala Mikko Samuli, Jyväskylä; Vilkman Anne Johanna, Helsinki; Vilppala Kari Janne Paavali, Helsinki

Ympäristötekniikka: Vornanen Henni Jemina, Vantaa

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Kasvi Roope Kalervo, Lappeenranta

Konetekniikka: Vesanen Saku Kalevi, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Sarmala Ossi Otto Aleksi, Sysmä

Tietotekniikka: Haikara Vlada, Lappeenranta

Tuotantotekniikka: Ahlroos Juuso Henrik, Espoo; Kovanen Joona Aleksi, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Borovskikh Violetta, Lappeenranta; Forsström Mikko Rafael, Helsinki; Ikonen Heidi Erika, Tampere; Korhonen Niki Jesse Johannes, Helsinki; Määttä Tuija Susanna, Riihimäki; Ronkainen Anna Sini Emilia, Helsinki; Slager Lisanne Geerte Sietske, Ulkomaat; Tuominen Tinja Sofia, Helsinki

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Hausalo Leena Marjukka, Helsinki; Hyrkäs Jannika Katariina, Espoo; Kassinen Henry Aleksi, Vantaa; Koivisto Karri Erik Ilmari, Vantaa; Kuronen Juho Petrik, Sipoo; Oksanen Timo Artturi, Helsinki; Paavola Roni Jesse Kasperi, Lappeenranta; Pasi Anniina Tuuli Mikaela, Lappeenranta; Ruotsalainen Saara Marjaana, Lappeenranta; Veijonen Juuso Petteri, Valkeakoski