Onnea LAB-ammattikorkeakoulusta valmistuneille! – Katso nimet tästä

Yhteensä 325 opiskelijaa valmistui LAB-ammattikorkeakoulun Lahden ja Lappeenrannan kampuksilta.

Tuuli Truhponen

Onnea valmistuneille! Arkistokuva.
Onnea valmistuneille! Arkistokuva.

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui toukokuussa 2020 yhteensä 325 opiskelijaa Lahdesta ja Lappeenrannasta. LAB-ammattikorkeakoulu syntyi vuoden 2020 alussa, kun Lahden ja Saimaan ammattikorkeakoulut yhdistyivät.

Etelä-Saimaa onnittelee valmistuneita.

Hotelli-, ravintola- ja matkailuala

Restonomi (AMK), Degree Programme in Tourism and Hospitality Management: Giri Nischal, Lappeenranta

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus: Kotonen Henry, Imatra; Lehtonen Lassi, Lappeenranta; Salama Heidi, Imatra; Teräväinen Miisa, Imatra

Restonomi (ylempi AMK), Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon ylempi AMK-koulutus: Lehto Outi, Helsinki

Restonomi (AMK), Matkailuliiketoiminnan koulutus: Vedenpää Antti, Lahti; Virtanen Katri, Lahti; Välimäki Maria, Lahti

Muotoilu, taide ja visuaalinen viestintä

Kuvataiteilija (AMK), Kuvataiteen koulutus: Björklund Kira, Kaarina; Domingos Madonna, Imatra; Erämies Kaisamaisa, Heinola; Forsell Olga, Imatra; Hyttinen Jonna, Lappeenranta; Iso-Herttua Nina, Helsinki; Jokitalo Anni, Lappeenranta; Kaukorinne Muusa, Lappeenranta; Konttinen Katja, Rautjärvi; Kurenniemi Taru, Lappeenranta; Laakso Minja, Lappeenranta; Levikari Erja, Kouvola; Lipponen Reetta, Lappeenranta; Munne Julia, Lappeenranta; Pihl Maria, Jyväskylä; Sihvonen Juho, Savonlinna; Tomppo Sara, Lappeenranta; Vahteristo Noora, Lappeenranta; Åberg Tomi, Lappeenranta

Medianomi (AMK), Media-alan koulutus: Heinimäki Toivo, Helsinki; Holma Heidi, Tampere; Hyvärinen Helena, Helsinki; Kivinen Sami, Lahti; Kuismanen Jutta, Turku; Kumpulainen Pinja, Imatra; Kumpumäki Henna, Vantaa; Lahti Ninni, Espoo; Laine Karissa, Helsinki; Levänen Emmi, Lahti; Liseytseva Elena, Lahti; Maurinen Juho, Imatra; Mäkelä Jenna, Kouvola; Niemi Karin, Lahti; Nurmi Noora, Lahti; Ovaskainen Sonja, Leppävirta; Pesonen Anita, Lahti; Raila Otto, Lahti; Siltala Jenni, Helsinki; Särkkä Sara, Helsinki; Tanttu Ananya, Helsinki

Muotoilija (ylempi AMK), Kulttuurialan koulutus (ylempi AMK), Muotoilu ja media-alan uudistava osaaminen: Danelon Michele, Lahti; Eskola Tuomas, Hollola

Medianomi (ylempi AMK), Kulttuurialan koulutus (ylempi AMK), Muotoilu ja media-alan uudistava osaaminen: Söderberg Ea, Helsinki

Muotoilija (AMK), Muotoilun koulutus: Aaltonen Karla, Lahti; Alexeeva Taisia, Lahti; Auvinen Ville, Helsinki; Cabell Cecilia, Helsinki; Churchill Natasha, Lahti; Correa Cassandra, Helsinki; Ekman Ville, Helsinki; Fager Christina, Helsinki; Hallikainen Meri, Lahti; Hedenborg Emma, Helsinki; Huhtinen Venla, Helsinki; Jokinen Samu, Lahti; Joukas Oskari, Pöytyä; Kaartinen Kirsi, Lahti; Kemppi Karoliina, Hollola; Kinnunen Laura, Laukaa; Laaksonen Matias, Lahti; Laine Ira, Lahti; Lausuja Noora, Lahti; Melgin Laura, Vihti; Mustonen Esa, Lahti; Mutanen Iisa, Joensuu; Nurminen Paula, Lahti; Palmgren Khelli, Espoo; Palomäki Pinja, Tampere; Parmakoff Elina, Lahti; Pellikka Petri, Lahti; Pulkkinen Emilia, Espoo; Ranta-Nilkku Elina, Lahti; Roine Sini, Hollola; Salo Reetta, Hyvinkää; Salonen Jarkko, Lahti; Salonen Veera, Helsinki

Liiketalous

Tradenomi (AMK), Bachelor's Degree Programme in Business Information Technology: Karki Sujan, Ulkomaat

Tradenomi (AMK), Bachelor's Degree Programme in International Business: Agiashvili Mariam, Lappeenranta; Filipchuk Anastasiia, Lappeenranta; Giang Anh, Ulkomaat; Jimeno Arthur, Ulkomaat; Nguyen Truong Thao, Ulkomaat; Pidhorna Tetiana, Lappeenranta; Seel Hannah, Ulkomaat; Yang Siqian, Ulkomaat

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus: Anttonen Tomi, Lappeenranta; Berilaj Krijesa, Lappeenranta; Flood Johanna, Lahti; Halinoja Matias, Järvenpää; Hautala Anne, Luumäki; Hirvonen Sanna, Punkaharju; Honkanen Niklas, Lahti; Hurme Soile, Lahti; Koskela Jonna, Lahti; Lainio Hannes, Lappeenranta; Laitinen Ari, Heinola; Niemi Johanna, Janakkala; Nipuli Martha, Lahti; Okkola Annika, Lahti; Parviainen Nina, Lahti; Pasanen Pekka, Lahti; Rantala Teemu, Lahti; Saavalainen Nadia, Lahti; Sipilä Nina, Lahti; Tenhunen Eero, Lappeenranta; Toivonen Helmi, Lahti; Tormulainen Olli, Lahti; Tuomela Riku, Lappeenranta; Turkkila Toomas, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Liiketalouden ja logistiikan koulutus: Alanko Riitta, Seinäjoki; Kankainen Ada, Hämeenlinna; Patanen Matti, Helsinki; Polvinen Mira, Orimattila; Ruoti Rami, Lahti; Suominen Mikko, Hollola; Vuorinen Viivi, Orimattila

Sosiaali- ja terveysala

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor's Degree Programme in Nursing: Adobo Marvic, Espoo; Almazan Vanessa, Espoo; Laulajainen Joyce, Lahti

Sairaanhoitaja (AMK), Sairaanhoitajakoulutus: Aaltonen Mikko, Lappeenranta; Ahonen Janni, Imatra; Enqvist Janina, Lahti; Eskelinen Kimmo, Hollola; Hakala Nani, Lahti; Hallinmäki Joni, Lahti; Horttanainen Jani, Lappeenranta; Hyyrynen Iida, Kouvola; Hänninen Kimmo, Lahti; Isotalo Salme, Lahti; Juutilainen Sanna, Lappeenranta; Kainulainen Matleena, Lahti; Kaira Marko, Vantaa; Karhu Roosa-Maria, Lappeenranta; Kekki Krista, Lappeenranta; Keränen Marianne, Kouvola; Kieleväinen Emma, Lahti; Koikkalainen Sini, Lahti; Laiho Satu, Lahti; Lindfors Susa, Hollola; Liukka Noora, Helsinki; Manninen Kirsi, Rautjärvi; Matilainen Karita, Kouvola; Niemi Pauli, Naantali; Nokelainen Jyrki, Lappeenranta; Ojala Teemu, Lahti; Pieksemä Nanna, Myllykoski; Pieviläinen Minna-Ida, Lahti; Rentsch Elias, Lahti; Riihijärvi Iida Ellinoora, Lahti; Romppanen Saara, Mäntsälä; Toivari Miro, Lappeenranta; Valtonen Raisa, Lappeenranta

Sosionomi (AMK), Sosionomikoulutus: Ahonen-Kel Annika, Orimattila; Eskola Johanna, Järvenpää; Halme Auri, Lappeenranta; Herttuainen Hanna, Lappeenranta; Hottinen Marjo, Espoo; Jauhiainen Emmi, Ylöjärvi; Kajasranta Sari, Lappeenranta; Karhula Mervi, Lappeenranta; Kiuru Hanna, Heinola; Lehtinen Matias, Lahti; Lukkarinen Kristiina, Lahti; Nakari Karita, Lappeenranta; Nieminen Saana, Lahti; Noiva Elina, Lahti; Pekkarinen Taru, Lahti; Pesonen Mirva, Lappeenranta; Pohjola Roosa, Jyväskylä; Rissanen Tarja , Imatra; Ronkanen Alisa, Lappeenranta; Sinisalo Vilma, Lahti; Telekäinen Rosaliina, Lappeenranta; Tentke Mari, Lappeenranta; Vilén Tuija, Hollola

Ensihoitaja (AMK), Ensihoitajakoulutus: Närhi Iina, Mikkeli; Saario Samuli, Lappeenranta; Suikkari Laura, Juva

Terveydenhoitaja (AMK), Terveydenhoitajakoulutus: Auvinen Elli, Iitti; Huuhilo Jenni, Lappeenranta; Härkönen Elisa, Lappeenranta; Hätinen Elina, Lappeenranta; Kaarlakoski Iida, Lappeenranta; Kainlauri Heidi, Lappeenranta; Karhinen Hanna-Kaisa, Tampere; Kettunen Milla, Lappeenranta; Kitunen Niina, Lappeenranta; Koskelainen-Ylärakkola Leni, Lappeenranta; Lepistö Tuuli, Savonlinna ; Lindholm Emma, Lappeenranta; Pelkonen Jonna, Savonlinna; Ristimäki Elisa, Lappeenranta; Ruotsalainen Sari, Lappeenranta; Sinitalo Juulia, Lappeenranta

Fysioterapeutti (AMK), Fysioterapeuttikoulutus: Grenman Silja, Lahti; Helenius Riina, Vantaa; Jalomäki Tommi, Helsinki; Juntunen Juuso, Helsinki; Juntunen Pinja, Vantaa; Jäntti Samuli, Espoo; Kaivanto Anniina, Pirkkala; Kerokoski Valtteri, Lappeenranta; Makkonen Jarno, Lappeenranta; Manninen Miika, Mikkeli; Markko Joonas, Helsinki; Maurinen Anette, Tampere; Mykkänen Anni, Iitti; Numminen Sami, Hämeenlinna; Nurme Kaisa, Porvoo; Pakarinen Rasmus, Lappeenranta; Pesonen Tuuli, Järvenpää; Pulkkinen Inka, Lahti; Repo Katariina, Lappeenranta; Röyttä Pasi, Järvenpää; Salin Erica, Lappeenranta; Sivunen Karoliina, Helsinki; Uusi-Simola Marika, Hyvinkää; Vaalio Hanna, Lappeenranta; Vesamäki Salla, Lahti; Vilander Joni, Lahti; Åkerman Sara, Pennala

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Rantonen Päivi, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysala, Asiakkuusjohtaminen sosiaali- ja terveyspalveluissa: Tuominen Pirkko, Iitti

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Hirvonen Anne, Lappeenranta; Kaipia Virpi, Lappeenranta; Maijanen Katja, Lappeenranta; Pylkkänen Hanna-Mari, Kotka; Suhonen Anna-Maija, Lappeenranta

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysala, Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen: Ojanen Sanna, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaaliala, Lapsi- ja perhepalveuiden kehittäminen: Lukkarla-Tila Anne, Hämeenlinna; Lönnrot Tytti, Lahti

Ensihoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Pernu Heini, Oulu; Rumpunen Tuuli, Liminka; Similä Jani, Ylivieska

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen: Angervo Katja, Lahti

Tekniikka

Insinööri (AMK), Energia- ja ympäristötekniikan koulutus: Grönqvist Oona, Lahti; Määttä Ida, Lahti; Nieminen Jenni, Laukaa; Niskanen Lauri, Lahti; Väkeväinen Annaleena, Vantaa

Insinööri (AMK), Konetekniikan koulutus: Hurskainen Timi, Lahti; Jalo Olli, Lappeenranta; Konga Ville, Lahti; Kosunen Timi, Lappeenranta; Niskanen Juha, Lahti; Rainio Esa, Kouvola; Salim Dlovan, Lahti; Stjernvall Robert, Lahti; Vehkapuro Reea, Nastola

Insinööri (AMK), Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Honkanen Ossi, Jämsä; Hurme Mikko, Lappeenranta; Liimatta Janne, Kuopio; Pieninkeroinen Jesse, Lappeenranta; Silvennoinen Simo, Lappeenranta; Virolainen Miia, Lahti

Rakennusmestari (AMK), Rakennusalan työnjohdon koulutus: Ala-Jääski Jani, Kotka; Huovinen Kimmo, Mikkeli; Klemettilä Kimmo, Kouvola

Insinööri (AMK), Tieto- ja viestintätekniikan koulutus: Harvela Richard, Lahti; Korhola Samuli, Lahti; Lehmuskorpi Veikko, Lahti; Lääperi Lassi, Lahti; Miettinen Karri, Lahti; Mustonen Jenna, Lahti; Sairanen Pauli, Järvenpää

Insinööri (ylempi AMK), Tekniikan koulutus (ylempi AMK), Kestävä kaupunkiympäristö: Anttila-Koskinen Teija, Mikkeli; Rossi Niina, Kirkkonummi

Insinööri (ylempi AMK), Tekniikan alan koulutus (ylempi AMK), Uudistava johtaminen: Salminen Tia, Tuusula; Uimonen Villa, Heinola

Insinööri (AMK), Materiaalitekniikan koulutus: Asikainen Aku, Lahti; Koivula Mikko, Lahti; Rikkola Juuso, Lahti; Suomalainen Antti, Lahti

Insinööri (AMK), Degree Programme in Construction Engineering: Fedorova Sofia, Vantaa

Insinööri (ylempi AMK), Rakentamisen koulutus: Kaarnasaari Ismo, Tuusula; Kaartinen Jarkko, Savonlinna

Kaikki valmistuneet eivät ole antaneet lupaa nimensä julkaisemiseen.

Uusimmat uutiset