49 opiskelijaa valmistui Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta marraskuussa – Katso lista valmistuneista

Kuvituskuva.
Kuvituskuva.

49 opiskelijaa sai tutkintotodistuksen Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) marraskuussa. Yliopistosta valmistui tekniikan tohtoreita, filosofian tohtori, diplomi-insinöörejä, tekniikan kandidaatteja, kauppatieteiden maistereita ja kauppatieteiden kandidaatteja.

Alla on niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: Virtanen Tiina Irene, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Filimonov Roman, Ulkomaat

Filosofian tohtori

Laskennallinen tekniikka: Nokelainen Johannes Samuli, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Hankilanoja Teppo Topias, Leppävirta; Ivanov Nikika, Ulkomaat; Lahikainen Teemu Samuli, Lahti; Virta Petri Topias, Jyväskylä

Kemiantekniikka: Kukkohovi Markus Esa Mikael, Espoo; Rissanen Armi Elina, Lappeenranta

Konetekniikka: Karvonen Jarko Petteri, Oulu; Kauppila Joona Kristian, Lappeenranta; Mäki Jussi Petteri, Rauma; Shevchuk Dmitrii, Ulkomaat; Tuominen Henri Juhani, Kaarina

Laskennallinen tekniikka: Bahmani Nima, Espoo; Hildén Felix Paulus, Lappeenranta; Hyvärinen Arna Josefiina, Helsinki; Ibáñez Rioja Alejandro, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Järvinen Joni Oskari, Porvoo; Karjalainen Juuso Aleksi, Kajaani; Mustonen Touko Yrjö Taneli, Hyvinkää; Porkola Aleksi Joakim, Lappeenranta

Tietotekniikka: Aryal Shekhar Chandra, Helsinki

Tuotantotalous: Kaukanen Miki Tapio, Espoo; Konttinen Henna Sofia, Espoo; Laurenius Mari-Katriina, Espoo; Muurimäki Markus Petteri, Helsinki; Pietilä Katriina Sini Päivyt; Vihti; Rönkä Jan Erik, Pori

Ympäristötekniikka: Halonen Vilma Kirsti Inkeri, Lahti

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Mehto Aleksi Wiljami, Lappeenranta; Ojala Jenna Emilia, Lappeenranta; Romppainen Jan-Henrik Leino, Lappeenranta; Zaitsev Andrei, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Viinanen Alfred Kai, Virolahti

Tietotekniikka: Mustonen Mikko Lauri Akseli, Lappeenranta

Ympäristötekniikka: Vainikka Sirje Fransiina, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Asikainen Jenni Emilia, Lahti; Heikkilä Taneli Aukusti, Järvenpää; Heikonen Juho Eero, Turku; Hokkanen Kosti Olavi, Vantaa; Kervinen Sami Kristian, Vantaa; Koli Mikael Johannes, Espoo; Ruotsalainen Saara Marjaana, Lappeenranta; Vuori-Murto Piia Susanna, Lempäälä

Kauppatieteiden kandidaatti

Fernström Mikael Jari Henrik, Espoo; Rajala Essi Sini-Pilvi, Lappeenranta; Åberg Olli Tapani, Järvenpää

Luetuimmat