Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuneet: Katso lista tästä

Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu kesäkuussa muun muassa seitsemän tohtoria.
Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu kesäkuussa muun muassa seitsemän tohtoria.

Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu kesäkuussa 5 tekniikan tohtoria, 1 tekniikan lisensiaatti, 1 filosofian tohtori,106 diplomi-insinööriä, 63 tekniikan kandidaattia, 1 kauppatieteiden tohtori, 44 kauppatieteiden maisteria ja 17 kauppatieteiden kandidaattia.

Tekniikan tohtori

Sähkötekniikka: Mattsson Ville Aleksi, Lappeenranta

Tietotekniikka: Hasheela-Mufeti Victoria Tulivaye, Ulkomaat

Tuotantotalous: Albats Ekaterina, Lappeenranta; Teplov Roman, Lappeenranta; Tura Nina Katariina, Järvenpää

Filosofian tohtori

Ympäristötekniikka: Janhunen Sari Sinikka, Lappeenranta

Tekniikan lisensiaatti

Ympäristötekniikka: Honkanen Hannariina Maria, Jyväskylä

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Järvelä Ville Veli Petteri, Vantaa; Kilkki Kari Mikko, Mikkeli; Marini Shelon Andriel, Ulkomaat; Melanen Essi Karoliina, Lappeenranta; Salminen Liisa Inkeri, Rauma; Silakova Marina, Lappeenranta; Tolvanen Satu Eeva Irene, Espoo; Vuorisalo Tilda Sofia, Espoo; Zeb Akhtar, Ulkomaat

Industrial Engineering and Management: Dubov Oleg, Ulkomaat; Krekhovetckii Nikita, Ulkomaat; Osipov Roman, Ulkomaat; Pramianshar Amila, Ulkomaat

Kemiantekniikka: Konoplin Rostislav, Ulkomaat; Maksimov Pavel, Ulkomaat

Konetekniikka: Afkhami Shahriar, Ulkomaat; Bhusal Krishna Prakash, Lappeenranta; Chen Xiaoyi, Ulkomaat; Dobrina Daria, Ulkomaat; Gao Yang, Ulkomaat; Ghafouri Mehran, Ulkomaat; Haajanen Markus, Lappeenranta; Lukin Aleksandr, Ulkomaat; Mirfatahiniaraki Mahsasadat, Ulkomaat; Ollikainen Henna Maarit Emilia, Kotka; Piispa Pasi Antero, Lappeenranta; Romanov Kirill, Ulkomaat; Turkia Riku Tapio, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Afolabi Abdulazeez Adekunle, Ulkomaat; Akwiwu Eddymurphy Ugochukwu, Ulkomaat; Amedu Jerome Zegaigbe, Ulkomaat; Anisimov Nikita, Ulkomaat; Ashikhmin Nikita, Ulkomaat; Ige Olufemi Elijah, Ulkomaat; Karong'oi Ann Njambi, Lappeenranta; Kyeyune Bob, Ulkomaat; Nedoshivina Liubov, Ulkomaat; Nthakomwa Kettie Susan, Ulkomaat; Ocran Charles, Lappeenranta; Oduwole Eunice Mojolaoluwa, Ulkomaat; Osipov Ivan, Ulkomaat; Pirumyan Margarita, Ulkomaat; Rudakov Nikolay, Ulkomaat; Saghi Ali, Ulkomaat; Sotskov Vadim, Ulkomaat; Tiony Abigael Jemutai, Ulkomaat; Zolotarev Fedor, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Huhtinen Tommi Aleksi Petteri, Espoo; Khalikov Maksim, Ulkomaat; Levikari Saku Mikael, Lappeenranta; Riitala Aleksi Rikhard, Kouvola; Salonen Mikko Tapani, Hyvinkää; Silventoinen Juha Tapani, Lappeenranta; Talja Tuomas Aleksi, Turku; Tan Zhanjun, Lappeenranta

Tietotekniikka: Jahkola Kalle Oskari, Lahti; Tsyganov Dmitry, Ulkomaat; Vasiltsov Oleg, Ulkomaat

Tuotantotalous: Aksola Jere Tapani, Lappeenranta; Bayer Antti Aladár, Kerava; Dufvelin Henri Albin, Vantaa; Heino Immo Johannes, Vantaa; Heinonen Johan Anton Jukanpoika, Kerava; Hirvonen Prieto Mervi Anniina, Helsinki; Järvelä Eliisa Tuulia, Vantaa; Kaikko Terhi Marjaana, Orimattila; Kalima Ville Klaus Aarne, Helsinki; Kinnunen Roope Joni Jalmari, Espoo; Komulainen Sami Erik Untamo, Janakkala; Korhonen Mari Anette, Mikkeli; Korpiluoma Outi Katariina, Helsinki; Köykkä Kaisa Ellen Elisabeth, Helsinki; Laaksamo Joona-Pekka Sakarias, Tuusula; Lassila Ida-Lotta, Lappeenranta; Leiro Juuso Valtteri, Helsinki; Metsola Teemu Juhani, Espoo; Myyrä Aino Enni Pauliina, Hämeenlinna; Pakkanen Mikke Paavo Emil, Helsinki; Puustinen Jouko, Lappeenranta; Pylkkänen Tuomas Juho Tapani, Imatra; Raivio Esa Ilmari, Helsinki; Ruoho Arttu Eemeli, Helsinki; Saharinen Jukka Kalle Mikael, Hämeenlinna; Toppari Jaakko Antero, Helsinki; Turunen Eetu Niklas Verneri, Helsinki

Ympäristötekniikka: Hintukainen Ilona Kristiina, Helsinki; Rauta Meri Ida Okariina, Riihimäki; Salas Zavala Daniel, Lappeenranta, Viitala Anni Matilda, Helsinki; Österman Hanna Elina Inkeri, Helsinki

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Kosonen Ilari Mikael, Lappeenranta; Lumme Matti Aleksis, Lappeenranta; Munne Konsta Mikael, Valkeala; Nevalainen Tomi Tuomas Tapani, Valtimo; Saastamoinen Juho Markku Simeoni, Lappeenranta; Salhoja Pinja Karoliina, Lappeenranta; Virkki Tommi Markus, Lappeenranta; Wallin Andrei Mikael, Lappeenranta; Ylisirniö Sampo Oskari, Heinola

Kemiantekniikka: Bruk Leo Oskar Elias, Pori; Holappa Janne Lauri, Lappeenranta; Kauppi Sonja Helena, Lappeenranta; Kiuru Aleksi Pekka Herman, Lappeenranta; Laasonen Emma Reetta-Inkeri, Lappeenranta; Nieminen Jukka-Pekka, Hyvinkää; Nykyri Jukka Tapani, Joensuu; Rissanen Armi Elina, Lappeenranta; Ruokonen Jenna Emilia, Lappeenranta; Sillanpää Aleksi Johannes, Akaa

Konetekniikka: Heiskanen Atte Matias Eemeli, Lahti; Hirvonen Viljam Anttoni, Imatra; Huuskonen Tuomas Aleksi, Lappeenranta; Kastinen Markus Santeri, Lappeenranta; Lahtinen Juho Santeri, Kerava; Lindroos Juuso Johannes, Lappeenranta; Parvikoski Mikael Pekka, Lappeenranta; Rekola Kalle-Matti, Lappeenranta; Simonen Jaakko Matias, Lappeenranta; Toivanen Toni Pekka Tapani, Kuopio

Laskennallinen tekniikka: Rautasalo Essi Sofia, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Gräsbeck Krister Johannes, Lappeenranta; Partinen Pauli Matti Hermanni, Helsinki; Rahikainen Harri Sakari, Lappeenranta; Salervo Matti Viljami, Lappeenranta; Sirviö Aleksi Samu Joonas, Lappeenranta

Tietotekniikka: Kousa Olli Eemil, Lappeenranta; Liukku Oskari Mikanpoika, Helsinki; Osipova Anna, Helsinki; Sahi Ilari Matias, Lappeenranta; Salohonka Matias Antti Pekka, Lappeenranta

Tuotantotalous: Huittinen Jussi Tapani, Helsinki; Lajunen Erik Armas, Lappeenranta; Lamminen Pyry Markus, Lappeenranta; Lappi Olli-Eemeli, Helsinki; Lappi Susanna Anniina, Helsinki; Lehtonen Oskari Anton, Lappeenranta; Nokelainen Anni Maria, Lappeenranta; Pekonen Topi Hannu Kalevi, Lappeenranta; Poussa Henri Samuli, Lappeenranta; Savelainen Sofia Anneli, Espoo; Tallqvist Mia Emilia, Porvoo

Ympäristötekniikka: Jay Clarisse Hazel, Lappeenranta; Lehikoinen Milla Saila Janita, Lappeenranta; Nordström Otso *Kauri Johannes, Lappeenranta

Kauppatieteiden tohtori

Kauppatiede: Järvi Henna Maria, Helsinki

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Ahvonen Karita Karoliina, Kouvola; Esmaeilpourmotlagh Hanieh, Ulkomaat; Fedina Iuliia, Ulkomaat; Fält-Ollikainen Rakel Maj-Lis, Espoo; Galle Nona Emilia, Helsinki; Heiskanen Iiro Axel, Vantaa; Ilmiö Pia Johanna, Sipoo; Kononova Daria, Espoo; Korja Minna Katariina, Järvenpää; Kuvaja Lari-Matti Ensio, Ylöjärvi; Kuzminskaia Kristina, Joensuu; Kärki Satu Nelli Henrietta, Porvoo; Laakso Rami Aki Jan, Helsinki; Lehtiö Erik Mikael, Helsinki; Lehto Mia Karoliina, Lappeenranta; Leinonen Mikko Erik, Hyvinkää; Manninen Roosa-Maria, Helsinki; Marjoranta Heidi Inkeri, Espoo; Munne Tea Hannele, Luumäki; Nieminen Heini Elisa, Espoo; Nyholm Nina-Maria Linnea, Helsinki; Oulasvirta Lauri Heikki, Espoo; Partanen Eeva Annina, Espoo; Polak Anne Frances, Helsinki; Ropponen Lassi Oskari, Vantaa; Salin Mia Emilia, Lahti; Sarkeala Kirsikka Helena, Kotka; Svärd-Jaatinen Selja Tuulia, Helsinki; Söyring Janna Maria, Kouvola; Tahvanainen Jussi Samuli, Helsinki; Turunen Taru Tuulia, Helsinki; Turunen Tuukka Timo Artturi, Lahti; Valo Tuomas Tapio, Lahti; Vilo Marko Robert, Espoo; Vinogradov Nikita, Ulkomaat; Virtaneva Minna Laura Lumikki, Vantaa

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Elo Tytti Outi Karoliina, Lappeenranta; Hautakangas Juhana Antti Anervo, Hollola; Hokkanen Kosti Olavi, Lappeenranta; Kari Julia Kristiina, Lappeenranta; Lumela Anni Erika Johanna, Espoo; Luukkanen Aleksi Kalle Santeri, Tuusula; Noroaho Elina Maarit, Lappeenranta; Oja Laura Katariina, Espoo; Rantamäki Petteri Matias, Lappeenranta; Rintamaa Ville Olavi, Lappeenranta; Toikka Toivo Viljami, Helsinki

Luetuimmat

Kommentoidut