113 opiskelijaa valmistuu Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta– Katso lista valmistuneista

Tuuli Truhponen

Kuvituskuva.
Kuvituskuva.

113 opiskelijaa saa tutkintotodistuksen Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) 29. toukokuuta. Valmistuvat ovat tekniikan tohtoreita, diplomi-insinöörejä, tekniikan kandidaatteja, kauppatieteiden maistereita ja kauppatieteiden kandidaatteja.

Alla on niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: Arola Kimmo Matti Tapani, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Di Chong, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Gunnila Cay Kenneth, Lappeenranta; Juntunen Tuomas Aleksi, Helsinki; Keskitalo Julia Katariina, Kittilä; Lähteenaro Paavo Erik Johannes, Lappeenranta; Lönnblad Miika Aleksi, Lappeenranta; Nevalainen Tomi Tuomas Tapani, Lappeenranta; Niemelä Johan Mikael, Lahti; Ylisirniö Sampo Oskari, Porvoo

Industrial Engineering and Management: Kauria Elmo Ilmari, Helsinki

Kemiantekniikka: Levy Jani Petteri, Lappeenranta; Matilainen Aleksi Samuel, Hyvinkää; Nieminen Jukka-Pekka, Lappeenranta; Pullinen Niko Joona Petteri, Loviisa; Sillanpää Aleksi Johannes, Lappeenranta; Tiilikainen Antti Onni Johannes, Ruokolahti; Tuikka Tuomo Tapani, Kempele

Konetekniikka: Ahokas Vesa-Pekka Oskari, Turku; Lagern Viktor, Lappeenranta; Leppänen Toni Juhani Aleksanteri, Lappeenranta; Pellinen Henri Jalmari, Imatra; Roiha Tuukka Oie Oskari, Karkkila

Sähkötekniikka:Halme Marko Juhani, Kuopio; Nyqvist Niila Joona Ilmari, Turku; Putkonen Atte Eino Antero, Pieksämäki; Suuronen Otto Matias Eemeli, Lappeenranta; Vainio Oskari Ristonpoika, Kaarina; Vuorinen Toni Allan, Espoo

Tietotekniikka: Bikkulova Zilia, Ulkomaat; Iliashenko Victoriia, Ulkomaat; Sikandar Hafiz Muhammad Shahzad, Ulkomaat

Tuotantotalous: Alakylmänen Heikki Matias, Vantaa; Hirvonen Mikko Henrik, Helsinki; Honkainmaa Janne Olavi, Rauma; Hujanen Johannes Ralf, Mäntyharju; Huotari Ebba Roosa Helena, Lahti; Inkinen Juho Reino Johannes, Lahti; Niemeläinen Johannes Arhippa, Iitti; Rautamäki Jyrki Ensio, Espoo; Savelainen Sofia Anneli, Espoo; Ylisjunttila-Huusko Sanna Kaarina, Sipoo

Ympäristötekniikka: Pirhonen Heli Eveliina, Vantaa

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Lankinen Eetu Ilmari, Lappeenranta; Onne Lassi Matias, Lappeenranta; Suikula Topias Viljam, Lappeenranta; Vainio Santeri Matias, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Hämäläinen Justus Petteri, Lappeenranta; Katajala Nea Harriet, Pyhtää

Sähkötekniikka: Turkia Tomi Tapani, Lappeenranta

Tietotekniikka: Huoponen Janetta Katariina, Lappeenranta; Järventausta Aleksi Tapio, Lappeenranta; Kontiainen Juho Antti Kalevi, Lappeenranta; Moilanen Jussi Arttu Eemeli, Lappeenranta

Tuotantotalous: Fuss Pauliina Aleksandra, Helsinki; Hannula Markus Olavi, Uusikaupunki; Määttänen Jarkko Tapio, Espoo; Saarinen Simo Tapio Viljami, Porvoo

Ympäristötekniikka: Hylkilä Eveliina Helmiina, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Aaltonen Laura Rosa Linnea, Espoo; Huotari Tommi Juhani, Helsinki; Huttu Rita Maria, Vantaa; Iiskonmäki Tommi Petteri, Lahti; Innanen Anne-Mari, Iisalmi; Janhunen Ville Antero, Vantaa; Kari Julia Kristiina, Lappeenranta; Kilpeläinen Reetta Kaisa, Vantaa; Koistila Karoliina Jenni Juulia, Helsinki; Koivula Matti Oskari, Helsinki; Kuosmanen Kaisa Annika, Helsinki; Laukkanen Liisa Marjaana, Tuusula; Lehtonen Janne Akseli, Helsinki; Metsäranta Mikko Oskari, Helsinki; Metz Santeri Julius, Vantaa; Niinimäki Paiju Katarina, Helsinki; Ollinen Remu, Helsinki; Orava Ville Antero, Espoo; Parkkinen Päivi Tuulikki, Mikkeli; Pelkonen Anna Riitta Elina, Espoo; Penttilä Hannes Rainer, Helsinki; Pesonen Arttu Veli Santeri, Helsinki; Putkivaara Lauri Viljami, Rovaniemi; Pyy Jaako Aleksanteri, Vantaa; Pöyhönen Saara Maikki Sofia, Helsinki; Rantalainen Tero Miikka Olavi, Tampere; Riabochkina Elizaveta, Jyväskylä; Saurus Aleksi Ari Hermanni, Espoo; Seppänen Niko Atte Matias, Taipalsaari; Tanskanen Joel Johan, Helsinki; Tersa Joona Paavo Henrikki, Helsinki; Viinanen Eveliina Jonna Helena, Helsinki; Virtanen Annariikka Emilia, Ulkomaat

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Alho Niko-Pekka Juhana, Lappeenranta; Grönholm Roope Valtteri, Somero; Heiskanen Juho Henrik, Vantaa; Hämäläinen Linda Sanni Julia, Lappeenranta; Issakainen Topi Oskari, Lappeenranta; Kinnunen Rasmus, Lappeenranta; Mantila Tiia Tuuli Maria, Lappeenranta; Mustonen Essi Eveliina, Hankasalmi; Noponen Topi Oskari, Sulkava; Rosenberg Lassi-Patrik, Vantaa; Ruohoniemi Tanja Sofia, Espoo; Salo Jonna Maria, Espoo; Seppänen Sini Olivia, Vantaa; Valvisto Liisa Maria, Lappeenranta; Vesikallio Patrik Mikael, Savitaipale