LUTista valmistui huhtikuussa 70 opiskelijaa – Katso valmistuneiden nimet täältä

Tuuli Truhponen

Lappeenrannan-Lahden teknillisestä yliopistosta valmistui huhtikuussa yhteensä 70 opiskelijaa. Alla niiden valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Tekniikan tohtori

Laskennallinen tekniikka: Shcherbacheva Anna, Lappeenranta

Tuotantotalous: Buzuku Shqipe, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Hakkarainen Janika Irmeli, Turku; Kinnunen Hilla Maria, Kangasniemi; Kouvo Lauri Mikael, Lappeenranta; Niemi Sami Matias, Lappeenranta; Skogberg Arttu *Waltteri, Rauma

Konetekniikka: Abdo Tarig Ahmed Mohamed Ali, Ulkomaat; Datta Antu, Lappeenranta; Kauppila Henri Markus, Tampere; Kuusman Joel Eric, Pori; Pirinen Henri August Olavi, Tuusula; Yusuf Ahmed, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Cheung Hou Yuen *Kevin, Lappeenranta; Kolehmainen Mikko Johannes, Kaavi; Peltomäki Maarit Annika, Turku

Tietotekniikka: Kareinen Kalle Oskari, Vantaa; Shamshiri Hatef, Ulkomaat; Simola Anton Onni Oliver, Lappeenranta; Sommarberg Mikael Sebastian, Lappeenranta;

Tuotantotalous: Jäävalli Jesse Jalmari, Helsinki; Kajander Essi Ulriikka, Espoo; Korhola Jonna Maaria, Helsinki; Lähdeaho Oskari Aleksi, Lappeenranta; Nampajärvi Nina-Maria, Rovaniemi; Nokelainen Anni Maria, Lappeenranta; Puolakka Aki Johannes, Kangasala; Ryyppö Matti Olavi, Hämeenlinna

Ympäristötekniikka: Uusitalo Elisa Emmi Johanna, Vantaa

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Lehtinen Otso Aukusti, Lappeenranta

Konetekniikka: Keränen Juho Johannes, Lappeenranta; Toikka Joona Antero, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Hyvärinen Arna Josefiina, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Sorsa Petri Juhani, Lappeenranta

Tuotantotalous: Hujanen Johannes Ralf, Mäntyharju; Kortelainen Timo Juhani, Kontiolahti

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Eisanen Minna Mirjami, Helsinki; Hyttinen Timo Henrik Ludvig, Helsinki; Jokinen Juho Elias, Helsinki; Kilpeläinen Rebecca Eveliina, Vantaa; Leino Jesse Artturi, Vantaa; Lemmetty Laura Emilia, Helsinki; Minashkina Daria, Lappeenranta; Repo Ilona Henriikka, Helsinki; Säynätjoki Riikka Johanna, Espoo; Taavitsainen Timo Petteri, Helsinki; Vainio Jarno Elias, Helsinki; Vehviläinen Tero Aleksi, Helsinki

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Danielsbacka Alexandra Maribel, Lappeenranta; Henriksson Linda Maaria, Lappeenranta; Hiltunen Santeri Hannu Olavi, Lappeenranta; Juurikkala Aino Johanna, Muurame; Köhler Joel Fredrik, Espoo; Makkonen Joel Tapio, Helsinki; Paananen Vili *Vilppu Verneri, Lappeenranta; Sabir Muhammed Mustafa Omed, Lappeenranta; Timonen Mikko Juhani, Helsinki