LUT:sta valmistuu kaikkiaan 91 opiskelijaa – Katso lista valmistuvista täältä

kai skyttä

LUT:sta valmistuu kaikkiaan 91 opiskelijaa – Katso lista valmistuvista täältä

Lappeenrannan teknillisestä ylipistosta (LUT) valmistuu toukokuussa 91 opiskelijaa. Yliopistosta valmistuu 26.5. yksi tekniikan tohtori, 34 diplomi-insinööriä, 21 tekniikan kandidaattia, 22 kauppatieteiden maisteria ja 13 kauppatieteiden kandidaattia.

Alla lista kaikista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Tekniikan tohtori

Konetekniikka: Layus Pavel Dmitrievich, ulkomaat

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Partanen Sami Petteri, Lappeenranta; Riikonen Lauri Sakari, Imatra

Industrial Engineering and Management: Vahdanjoo Mahdi, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Kettunen Heikki Juhani, Lappeenranta

Konetekniikka: Li Zhen, ulkomaat; Mansikkaniemi Olli Henrik, Raisio; Penttilä Anssi Sakari, Lappeenranta; Turunen Milla-Riina Minttu, Kajaani; Venäläinen Juho Anton, Vantaa; Vesanto Jaakko Matias, Helsinki; Zhao Fei, ulkomaat

Sähkötekniikka: Mäkelä Kalle Antero, Hamina; Pirinen Kalle Valtteri, Savonlinna; Sallinen Timo Juhani, Rantasalmi

Tuotantotalous: Hakkarainen Joona Petteri, Espoo; Honka Joakim Oskari, Helsinki; Isotalo Tommi Juhani, Lappeenranta; Kinnunen Joni Oskari , Espoo; Naamanka Kirsi Marja, Helsinki; Paronen Iina Tuulia, Helsinki; Pihlajamäki Jussi Aleksi, Tampere; Ruuskanen Henri Kristian, Helsinki; Rääpysjärvi Katja Irene, Imatra; Salomäki Juho Antero, Espoo; Savia Tiina Hannele, Kotka; Toivonen Päivi Helena, Helsinki; Uurinmäki Pilvi Maria, Tampere

Ympäristötekniikka: Abdulkareem Mariam Oluwafunmilayo, ulkomaat; Järvelä Sini Kaarina, Lappeenranta

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Hakkarainen Janika Irmeli, Lappeenranta; Lehikoinen Mikko Sakari, Lappeenranta; Leminen Mikko Petteri, Kitee; Melanen Essi Karoliina, Lappeenranta; Natunen Aarni Toivo Ferdinand, Lappeenranta; Nieminen Pauli Henrik, Lappeenranta; Vuorinen Aapo Oskari, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Ritvanen Jenna Karoliina, Kerava

Sähkötekniikka: Nykyri Mikko Ilari, Joensuu; Tarula Joel Tuomas, Lappeenranta

Tietotekniikka: Manninen Laura Vilma Marika, Lappeenranta; Partinen Simo Pekka Samuli, Lappeenranta; Riihelä Lassi Tuomas, Lappeenranta

Tuotantotalous: Korpiluoma Outi Katariina, Lappeenranta; Vainikainen Arto Matti, Lappeenranta Ympäristötekniikka: Kurvinen Anna Liisa Kaarina, Kouvola

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Andonov Joanna Larissa, Vantaa; Auvinen Jere Aleksi, Lappeenranta; Beek Gether, Helsinki; Hakala Jussi Alfred, Espoo; Huhtanen Jori Petteri, Lappeenranta; Hurskainen Miina Maria, Helsinki; Häkkinen Anu Maarit, Savonlinna; Keinänen Katja Johanna Kristiina, Lahti; Kurtelius Piia Kaarina, Helsinki; Paldán Sara Sofia, Kotka; Pentti Anna-Kreetta, Helsinki; Ristolainen Marika Hannele, Mäntsälä; Rytsy Mikael Kristian, Lahti; Saarinen Leila Anneli, Espoo; Shved Oleksandr, ulkomaat; Suomäki Anu Katariina, Lahti; Tanninen Mari *Eveliina, Tampere; Treves Luke Thomas, Luumäki; Vuolle Jorma Jalmari, Helsinki; Wallenius Hanna Maria, Lappeenranta

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Eronen Outi Orvokki, Joensuu; Eronen Patrik Juhani, Vantaa; Karuluoto Teemu Mikael, Lohja; Kolehmainen Meri Marianne, Lappeenranta; Korjula Aapo Väinö, Helsinki; Kullaa Aleksi Lauri Ilmari, Jyväskylä; Mattila Sanni Marketta, Lappeenranta; Mero Samuli Antero, Helsinki; Paajanen Mikko Henrik, Vantaa; Väisänen Johanna Wilhelmiina, Helsinki

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.