LUTista valmistuu toukokuussa kaikkiaan 84 opiskelijaa – Katso valmistuvien nimet täältä

Niina Villman

Onnea kaikille valmistuville!
Onnea kaikille valmistuville!

Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta (LUT) valmistuu toukokuussa yhteensä 84 opiskelijaa. Heistä 45 valmistuu diplomi-insinööriksi, 13 tekniikan kandidaatiksi, 15 kauppatieteiden maisteriksi, 10 kauppatieteiden kandidaatiksi ja yksi tekniikan tohtoriksi.

Katso alta kaikkien nimensä julkaisuluvan antaneiden valmistuneiden nimet.

Tekniikan tohtori

Tietotekniikka: Banaeianjahromi Negin, Ulkomaat.

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Juselius Juha Lauri Sakari, Helsinki; Leminen Mikko Petteri, Kesälahti; Penttinen Kimmo Petteri, Varkaus; Voutilainen Sakari Osmo Eelis, Helsinki.

Industrial Engineering and Management: Kalashnikova Alisa, Espoo; Nigam Vivek Prakash, Hyvinkää; Zhang Zheng, Ulkomaat.

Kemiantekniikka: Haverinen Anna-Riina, Hamina.

Konetekniikka: Besharati Foumani Hossein, Ulkomaat; Ilmonen Tomi Kristian, Espoo; Karuppannan Gopalraj Sankar, Ulkomaat; Lappalainen Hugo Juho Iivari, Outokumpu; Okwuejunti Emeka Joseph, Ulkomaat; Vaittinen Samuli Antero, Mikkeli.

Laskennallinen tekniikka: Amadi Chinalu Miracle, Ulkomaat.

Sähkötekniikka: Guimarães Giorni Pedro, Ulkomaat; Metta Mrecha Amani, Ulkomaat; Oni Abiodun Taofeek, Ulkomaat; Rautio Juuso Oskari, Lappeenranta; Varis Eetu Sakari, Joensuu; Villanen Simo Antero, Lappeenranta.

Tietotekniikka: Gorbulin Andrei, Ulkomaat; Kaplas Jere Juhani, Lappeenranta; Khvatov Artem, Kouvola; Tiufiakov Nikita, Ulkomaat.

Tuotantotalous: Asteljoki Kaj Viking, Turku; Helppolainen Sanni Petra Pauliina, Mikkeli; Hytti Julius Juhana, Vantaa; Isomäki Antti Veikko Matias, Helsinki; Jussila Aki Tapani, Helsinki; Lahtinen Miki Antero Mikael, Valkeakoski; Lehtonen Johannes Antti Eemeli, Tammela; Mehtäläinen Miko Matti, Kerava; Olkkonen Topias Petrinpoika, Espoo; Partinen Aino Ilona, Lappeenranta; Pirinen Petteri Jaakko Martti, Helsinki; Tiainen Jouni Olavi, Lappeenranta; Uusitalo Lassi Benjam Johannes, Tampere; Vento Juuso Oskari, Imatra; Vesikko Jarmo Heikki, Lappeenranta; Väliahdet Teemu Matias, Helsinki.

Ympäristötekniikka: Taskinen Minna-Leena Johanna, Kuopio.

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Eloranta Vilppu Antton, Lappeenranta; Hiltunen Juho Matti Henrik, Varkaus; Kettunen Simo Matias, Loviisa; Kähkönen Satu Iines Maria, Lappeenranta; Malinen Kalle Petteri, Lappeenranta; Väänänen Aatu-Ville Antinpoika, Lappeenranta.

Kemiantekniikka: Pöntynen Simo Petteri, Lappeenranta.

Konetekniikka: Lipiäinen Kalle Juhani, Lappeenranta; Vehviläinen Milla Tuulia, Lappeenranta.

Sähkötekniikka: Levikari Saku Mikael, Lappeenranta; Perosvuo Arimo Markus, Lappeenranta; Pursiainen Jooa Pekka, Lappeenranta.

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Ferm Joonas August Oskari, Helsinki; Hytti-Kytölä Suvi Maaria, Virolahti; Kavén Riku Erik, Helsinki; Keskiruokanen Alina, Ulkomaat; Kinanen Paula Inkeri, Mäntsälä; Koskinen Jouko Heikki Ilmari, Helsinki; Kosonen Taina Tellervo, Mäntyharju; Muona Tiina Maarit, Hamina; Routti Ronja Maaria, Lappeenranta; Simmelvuo Mia Johanna, Helsinki; Taivainen Max Tomi Aleksi, Helsinki; Vo Son Tung, Ulkomaat.

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Eteläaho Riku Eemeli, Vantaa; Kauppila Eetu Elias Oskari, Helsinki; Kivirinta Riku Robert, Nurmijärvi; Metsäranta Mikko Oskari, Nurmijärvi; Peltomaa Juhana Miikka Elias, Järvenpää; Pulkka Roosa Karoliina, Lappeenranta; Suortti Olli Einar, Helsinki; Ylönen Artturi Olavi, Helsinki.

Luetuimmat

Uusimmat uutiset