77 opiskelijaa sai tutkinnon Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta syyskuussa – Katso lista valmistuneista

Taru Hokkanen

Kuvituskuva.
Kuvituskuva.

77 opiskelijaa sai tutkintotodistuksen Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) syyskuussa. Yliopistosta valmistui tekniikan tohtoreita, diplomi-insinöörejä, tekniikan kandidaatteja, kauppatieteiden maistereita ja kauppatieteiden kandidaatteja.

Alla on niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: John Miia Johanna, Lappeenranta; Yan Fangping, Ulkomaat

Konetekniikka: Neisi Neda, Lappeenranta; Njock Bayock Francois Miterand, Ulkomaat

Tuotantotalous: Kinnunen Sini-Kaisu Marjukka, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Hiltunen Juho Matti Henrik, Varkaus; Oladejo Abiola Olayikanmi, Ulkomaat; Secomandi Markus Paulo, Varkaus

Industrial Engineering and Management: da Matta Rodrigo Antonio Melisan Amancio, Lappeenranta

Konetekniikka: Agendia Gerald, Helsinki; Kumar Anil, Helsinki; Loikkanen Mikko Eemeli, Lahti; Martikainen Iikka Viljami, Lappeenranta; Matikka Jarkko Mikael, Kotka; Mäntynen Jaani Wiljami, Mäntsälä; Surkina Valeriya, Ulkomaat; Väliaho Mikko Henrik, Pöytyä

Sähkötekniikka: Ketola Erik Johannes, Helsinki; Kukkonen Toni Paul, Tuusula; Ropo Mikko Juhani, Lappeenranta; Vavilov Mihail, Jyväskylä

Tietotekniikka: Heinonen Joonas Seppo Veli-Tapio, Helsinki; Liu Muxing, Lappeenranta; Sahi Ilari Matias, Lappeenranta

Tuotantotalous: Kettunen Joonas Olavi, Joensuu; Lampela Saara Katariina, Jyväskylä; Lindeberg Peter Mikael, Tuusula; Mäkiaho Teemu Markus, Jyväskylä; Neuvonen Petri Samuel, Lappeenranta; Sahimaa Jaakko Viljami, Helsinki; Sipilä Lauri Eemil, Helsinki; Österlund Linda Ulrika, Helsinki

Ympäristötekniikka: Hirn Trexler Daniel, Ulkomaat; Hossain Kamran, Ulkomaat; Jouzi Fatemeh, Ulkomaat; Lehikoinen Milla Saila Janita, Lappeenranta; Lindfors Kim Magnus Sebastian, Helsinki

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Haverinen Erno Verneri, Kirkkonummi; Liimatainen Valtteri Matias, Kirkkonummi

Kemiantekniikka: Lampila Joni Erik, Lappeenranta

Konetekniikka: Kuisma Miikka Tauno Ensio, Lahti; Lokkila Tom Juhani, Lappeenranta; Löf Kaj Mikael, Kuopio; Myller Jesse Vili Valtteri, Kontiolahti; Sääski Janne Matti Johannes, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Lintunen Anssi Jalmari, Lappeenranta

Tietotekniikka: Juntunen Roni Simo Elias, Lappeenranta

Ympäristötekniikka: Hannelin Eetu Aleksi, Lappeenranta; Hartikka Kari Ukko Pekka, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Bierhold Tom, Ulkomaat; Harjunen Hanna Riikka, Espoo; Heikkilä Sarianna Aini Kristiina, Helsinki; Kestilä Miika Eero Sakari, Helsinki; Kuiri Maija Johanna, Lappeenranta; Kupiainen Erno Samu Akusti, Helsinki; Lumela Anni Erika Johanna, Espoo; Lyytikäinen Pinja Emmi Elena, Helsinki; Noponen Essi Elena, Helsinki; Pohjalainen Meiju Susanna, Vantaa; Sinkkonen Niklas Mikael, Helsinki; Soukko Leo Lauri Juhani, Helsinki; Zakatov Vladislav, Lappeenranta

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Ailus Jyrki Mainio Mikael, Helsinki; Bräysy Joonas Markus, Helsinki; Hölttä Janne Petteri, Helsinki; Kujala Matias Onni Valtteri, Forssa; Laurikainen Julia Josefina, Lahti; Markku Anette Satu Maria, Vantaa; Näränen Tomi Raimo Markus, Taipalsaari; Porkka Dani Sebastian, Lappeenranta; Routti Roosa Karoliina, Lappeenranta; Taipalus Maria-Magdaleena, Espoo; Tuominen Anni Emilia, Lappeenranta; Veijalainen Antti Oskari, Lappeenranta; Westberg Robert Olavi, Espoo

Luetuimmat

Uusimmat uutiset