225 opiskelijaa valmistuu Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta – Katso lista valmistuneista

Niina Villman

Kuvituskuva.
Kuvituskuva.

225 opiskelijaa saa tutkintotodistuksen Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) 26. kesäkuuta. Valmistuvat ovat tekniikan tohtoreita, filosofian tohtoreita, diplomi-insinöörejä, tekniikan kandidaatteja, kauppatieteiden maistereita ja kauppatieteiden kandidaatteja.

Alla on niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: Burgos Castillo Rutely Concepcion, Mikkeli

Filosofian tohtori

Tuotantotalous: Rahimpour Golroudbary Saeed, Ulkomaat

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Holopainen Jukka Ville Johannes, Espoo; Kolari Mari Johanna, Joroinen; Miettinen Touko Tapani, Joensuu; Palola Kalle Pietari, Kokkola; Raatikainen Mika-Matti, Lahti; Saastamoinen Juho Markku Simeoni, Kuopio; Seppä Niko Otto Emil, Kotka; Uski Juho Tommi Viktor, Lappeenranta; Wang Guangxuan, Espoo

Industrial Engineering and Management: Akulenko Elena, Lappeenranta; Mustonen Mike Ville Oskari, Espoo

Kemiantekniikka: Finnilä Jenna Johanna, Haapajärvi; Haikonen Tara Ella Severiina, Kouvola; Haukilahti Anna Kaisa Maria, Kuopio; Nykyri Jukka Tapani, Joensuu

Konetekniikka: Abdolzadehgan Amirali, Lappeenranta; Huttunen Toni Tapani, Kuopio; Karhunen Joonas Juhani, Imatra; Kettunen Kalle Juha Tapio, Joensuu; Koirala Pratik, Lappeenranta; Kontio Antti Erik, Tuusula; Lindroos Juuso Johannes, Järvenpää; Merabtene Mahdi, Ulkomaat; Moradi Oscar Chia, Lappeenranta; Rekola Kalle-Matti, Iitti; Suhonen Miika Petteri, Lappeenranta; Toivanen Toni Pekka Tapani, Lappeenranta; Vehviläinen Milla Tuulia, Vantaa; Åberg Arimo Tapio, Turku

Laskennallinen tekniikka: Danilenko Aleksandr, Ulkomaat; Denni Mickaël, Ulkomaat; Elfadil Nosiba, Ulkomaat; Kuznetsov Nikolai, Ulkomaat; Lushpanov Andrei, Ulkomaat; Nahid Anushka Nahid, Ulkomaat; Nawaz Aakif, Ulkomaat; Sheina Irina, Ulkomaat; Yusuf Yusuf Oluwatoki, Lappeenranta; Zavialkin Denis, Ulkomaat; Zhelezova Iuliia, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Gebreyohannes Shewit, Ulkomaat; Laine Olli Matias, Espoo; Pirinen Vesa Jari Tapio, Lappeenranta; Pusa Erkki Tapio, Paimio; Putsela Petri Justus Ensio, Helsinki; Ratilainen Miika Juhana, Helsinki; Sihvonen Ville Valtteri, Lappeenranta; Tupitsina Anna, Ulkomaat; Zhuikov Dmitrii, Ulkomaat

Tietotekniikka: Bam Bibek, Lappeenranta; Sonninen Oskar Samuel, Helsinki; Suurinkeroinen Samu, Espoo

Tuotantotalous: Hirvonsalo Juha-Matti Ilmari, Helsinki; Härme Jyrki Pekka, Helsinki; Junter Einari, Mikkeli; Kalliokoski Manu Onni Nikolai, Lappeenranta; Kivalo Aada Elena, Lappeenranta; Leppioja Markus Petteri, Lappeenranta; Maaninen Petri Miikka Matias, Helsinki; Mahlamäki Emmi Julia, Helsinki; Majaranta Sini Annina, Hausjärvi; Posti Tommi Eero Sakari, Helsinki; Sintonen Niko Petteri, Espoo

Ympäristötekniikka: Chowdhury Md Anis, Helsinki; Pirtilä Mari Julia, Seinäjoki; Saarinen Oona Emilia, Helsinki

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Ahlbom Niklas Joakim, Lappeenranta; Anetjärvi Eemeli Antti Antero, Lappeenranta; Tiittanen Teemu Henrik, Lappeenranta; Ikonen Jussi-Pekka Patrik, Lappeenranta; Kvick Kaisa Iida Katariina, Lappeenranta; Luukkonen Aaro Olavi, Lappeenranta; Kaksonen Juho Valtteri, Kuopio; Tolvanen Arttu Oskari, Tuusula; Tiainen Jaakko Elmeri Johannes, Lappeenranta; Pulkkinen Mika Petteri, Lapeenranta; Penttilä Henri Mikael, Lappeenranta; Mustonen Teemu Harri Henrik, Lappeenranta; Lehmus Aaron Lauri, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Kostamo Pasi Antti Petteri, Espoo; Raiskio Elisa Kaarina, Lappeenranta; Lehtovaara Leevi Aleksi, Lappeenranta; Tuhkunen Alexander Hartvig, Lappeenranta; Manninen Marko Antero, Lappeenranta

Konetekniikka: Havulinna Teemu Matti Elias, Lappeenranta; Jurvanen Matti Aleksi, Rantasalmi; Koskinen Matti Erik, Lappeenranta; Pohjolainen Heikki Matias, Savonlinna; Soini Miika Matias, Lappeenranta; Hämäläinen Pekka Kalevi, Lappeenranta; Kärkkäinen Akseli Kari Eemil, Lappeenranta; Harju Tuukka Tapani, Lappeenranta; Heikkilä Topias Lauri Juhana, Lappeenranta; Huovinen Mattias Vilho Simeon, Kotka; Poutiainen Eero Oskari, Lappeenranta; Kohtaniemi Tommi Olavi, Lappeenranta; Rayo Jesse Allan, Lappeenranta; Paananen Santeri Sulo Simonpoika, Lappeenranta;

Laskennallinen tekniikka: Majamaa Mikko Juho-Matti, Lappeenranta; Harinen Henriikka Mirjami, Lappeenranta; Palmu Marcus Christian, Helsinki; Okkonen Antti Matias, Lappeenranta; Pekkola Teijo Hannu Tapani, Mäntyharju; Surakka Aleksi Simo Sakari, Lappeenranta; Vilkman Antti Tapio, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Nevalainen Markus Aleksi, Kouvola; Hirvonen Petteri Veli Pekka, Imatra; Martikainen Valto Leo Petter, Lappeenranta; Nykänen Riku Valtteri, Lappeenranta; Oikkonen Olli Aleksi, Lappeenranta; Pölönen Juha Anton Aleksanteri, Lappeenranta; Soikkeli Atte Eino Ilmari, Jämsä; Syväoja Samu Veikko Iisakki, Lappeenranta; Tirronen Ismo-Antero Mikael, Lappeenranta; Tähti Tuukka Samuel, Lappeenranta; Paajanen Antti Tapio Nikolai, Lappeenranta; Oksman Joel Henrik Antero, Helsinki; Laaksonen Iiro Henrik, Lappeenranta; Virtanen Lauri Aleksi, Lappeenranta; Karttunen Harri Juhani, Polvijärvi; Kurki Antti Jorma Jalmari, Lappeenranta

Tietotekniikka: Häyrynen Elmer Joakim, Lappeenranta; Huhtinen Varpu Elli Eveliina, Lappeenranta; Mäkelä Ville Petteri, Lappeenranta; Tarkkala Tero Severi Petteri, Lappeenranta; Linna Daniel Miro Joonatan, Lappeenranta

Tuotantotalous: Huttunen Aleksi Oliver, Riihimäki; Lindfors Aki Valtteri, Lappeenranta; Salminen Johannes Ensio, Lappeenranta; Pokki Anniina Eevi-Maria, Lappeenranta; Riepponen Rene Merlin, Jyväskylä; Peltola Eero Hannes, Virolahti; Alanko-Luopa Antti-Pekka Juhani, Lappeenranta; Alfat Roza, Lappeenranta; Lehikoinen Essi Henriikka, Helsinki; Matinmikko Jan Kristian, Lappeenranta; Pyymäki Elsa Amanda, Lappeenranta; Vihervaara Teemu Aleksi, Lappeenranta; Viljakainen Aino Katariina, Espoo; Kotola Aleksi Johannes, Espoo; Niinistö Joonas Kaarlo Tapio, Salo, Arminen Kalle Heikki Aleksi, Helsinki; Mark Juho Matias, Lapinlahti; Taina-Parviainen Maria, Lappeenranta; Tuomaala Eero Juhan,Lappeenranta; Vinnari Ville Veikko, Helsinki

Ympäristötekniikka: Buure Else Maria Katariina, Lappeenranta; Strömberg Laura Annika, Lappeenranta; Mallat Sanni Pauliina, Lappeenranta; Pulkkinen Lauri Olavi, Lappeenranta; Hirvonen Sami Heikki Johan, Lappeenranta; Kasurinen Siiri Anna-Kaisa, Lappeenranta; Vallinen Noora Aleksandra, Lappeenranta; Tuononen Emilia Anniina, Outokumpu

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Aalto Juuso Valdemar, Helsinki; Arttu Ville Tapio, Helsinki; Ehtamo Jyri Johannes, Vantaa; Elo Tytti Outi Karoliina, Lappeenranta; Halminen Ville Oskari, Helsinki; Hellström Patrick Tage, Sipoo; Huhtakangas Olli Juho Mikael, Helsinki; Hynnä Miia Marianne, Espoo; Hyvärinen Hanna Henriikka, Vantaa; Hyytiäinen Sami Tapani, Espoo; Jokinen Julia Eveliina, Velkua; Joukainen Oili Kaarina, Hamina; Jousmäki Marko Johannes, Helsinki; Juuti Johanna Kristiina, Vantaa; Kainulainen Janne Juhani, Helsinki; Karras Orestis, Espoo; Karvinen Tuukka Tuomas, Espoo; Keskinen Pietari Janne Kullervo, Helsinki; Kivirinta Riku Robert, Helsinki; Kumpu Nita Katariina, Espoo; Kuosmanen Lauri Sakari, Helsinki; Lovén Kim Erik August, Helsinki; Marttinen Veera Liina, Helsinki; Metso Annika Kiia Daniela, Lappeenranta; Nikkinen Antti Jukka Petteri, Mikkeli; Nivalainen Minna Sofia, Kempele; Peltola Tuomas Juhani, Helsinki; Pitkänen Pasi Ilmari, Helsinki; Valjakka Riikka Lotta, Helsinki; Valtonen Marja Anneli, Lappeenranta; Väätäinen Lauri Markus, Kouvola; Yaldaie Tatiana, Lappeenranta

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Achek Amira, Lappeenranta; Alenius Aapo Ilmari, Vantaa; Autio Ville Matias, Lappeenranta; Hallikainen Heidi Elisa, Lappeenranta; Hämäläinen Tommi Eemil, Vantaa; Kekäläinen Hanna Maria Bettina, Helsinki; Kilpeläinen Siiri Iraida, Helsinki; Kolehmainen Ida Lina Emili, Joroinen; Kukkonen Essi Kaisa, Vantaa; Lankinen Emma Katariina, Lappeenranta; Leino Salla Marianne, Kerava; Lång Leevi Samuel, Lohja; Mattila Matti Mikael, Orimattila; Moilanen Joni Tuomas, Lappeenranta; Mäkinen Antti Aukusti, Helsinki; Niemi Johannes Olavi, Espoo; Paronen Ville Juhani, Espoo; Ranki Noora Emilia, Lappeenranta; Sorkko Miska Santeri, Espoo; Turunen Joona Vertti Markus, Kontiolahti; Vehviläinen Konsta Eemil, Lappeenranta