Lappeenrannan—Lahden teknillisestä yliopistosta joulukuussa valmistuneet

Yliopistosta valmistuu joulukuussa 85 ihmistä.

Kai Skyttä

Kuvituskuva.
Kuvituskuva.

Etelä-Saimaa julkaisee Lappeenrannan—Lahden teknillisestä yliopistosta valmistuneiden nimiä. Alla listattuna syyskuussa valmistuneet ja marraskuussa valmistuvat julkaisuluvan antaneet opiskelijat.

19.12.2019 yliopistosta valmistuvia on 85. Heistä 55 valmistuu diplomi-insinööreiksi, 15 kauppatieteiden maistereiksi, 10 tekniikan kandidaateiksi ja 5 kauppatieteiden kandidaateiksi.

Joulukuussa valmistuneet

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Dibaba Henock Dandena, Ulkomaat; Lahtinen Markus Mikael, Vihanti; Lehtonen Lassi Leevinpoika, Tampere; Truong Quoc Thinh Vo, Lappeenranta

Industrial Engineering and Management: Sadovskiy Grigory, Ulkomaat

Kemiantekniikka: Obi Chike Hilary, Ulkomaat

Konetekniikka: Alves Netto Alnecino Francisco, Ulkomaat; Bastakoti Satish, Kouvola; Lindberg Petri Juhani, Paimio; Malekshahiani Shahrzad, Ulkomaat; Okah Perez Kedzi, Ulkomaat; Pandey Krishna Prasad, Ulkomaat; Porvali Juha Matti, Vantaa; Sadykov Rustem, Ulkomaat; Salonen Olli Einari, Hyvinkää; Shrestha Kismat, Lappeenranta; Syrjä Kimmo Petteri, Hausjärvi

Laskennallinen tekniikka: Boye Emelia, Ulkomaat; Tripathi Ashok Kumar, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Ahmed Emad Uddin, Ulkomaat; Hakkila Jussi Heikki, Lappeenranta; Kortelainen Jouni Eero Petter, Lappeenranta; Kuusela Simo Tapio, Joensuu; Leskinen Henri Matias, Savonlinna; Lindfors Tommi Samuli, Turku; Miinalainen Markus Juhani, Kuopio; Reponen Jaakko-Petteri Johannes, Lappeenranta; Shigin Anton, Ulkomaat; Vesamäki Niko Veli-Verneri, Helsinki

Tietotekniikka: Jurvanen Tomppa Risto Kristian, Lappeenranta; Kheffache Mansour, Ulkomaat; Rantanen Rami Henrik, Lappeenranta

Tuotantotalous: Ahola Toni Miikka Juhani, Kouvola; Andersson Marko Petteri, Kerava; Harju Antti Einari, Vantaa; Heikanen Jaana Katriina, Espoo; Jansson Liisa Marjatta, Espoo; Kailasto Jussi Petri, Lappeenranta; Koponen Katja Pauliina, Vantaa; Kylä-Kaila Jyri Sakari, Naantali; Ovaska Meri Maria, Helsinki; Peltomäki Miikka Petteri, Tuusula; Pursiainen Hannu Juha Kalevi, Siilinjärvi; Saarelma Ritva Liisa, Lahti; Takki Henri Samuli, Espoo; Vehokari Heidi Johanna, Helsinki; Välimaa Tuure Tapani, Kangasala

Ympäristötekniikka: Alatalo Miika Juho Johannes, Lappeenranta; Berezkina Elizaveta, Ulkomaat; Hakkarainen Markus Viljami, Lappeenranta; Lundaev Vitalii, Ulkomaat

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Järvinen Niklas Aatu Juhani, Lappeenranta; Puntanen Jaakko Aleksanteri, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Kontio Sami Juhani, Lappeenranta

Konetekniikka: Härkönen Eetu Heikki Ilmari, Kuopio; Oltamo Markus Kristian, Lappeenranta; Rastas Antti Petteri, Lappeenranta; Särkkä Markus Edvard, Helsinki

Sähkötekniikka: Palander Jami Eetu-Oskari, Iitti; Vilenius Elmo Anton Elias, Lappeenranta

Tuotantotalous: Kopra Jukka Matti, Lappeenranta; Koskiaho Lari Eerik, Hamina

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Hakala Ari Lasse Aatu, Vantaa; Hassinen Sarianne Sofia, Espoo; Heponiemi Heikki Juhani, Helsinki; Innola Sanna Maaria, Helsinki; Janhunen Tiina Maarit, Tuusula; Laine Tommi Julius, Helsinki; Lankinen Sanna Maarit Johanna, Kerava; Le Hoai Bao Tran, Espoo; Liimatainen Juhana Henrik, Savitaipale; Lisitsyn Anastasia, Helsinki; Myllärinen Satu Kristiina, Hyvinkää; Nuorala Jenni Pauliina, Helsinki; Tahko Lili Maria, Espoo; Venäläinen Jan Mikael, Savonlinna

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Kangasniemi Maija Elina, Helsinki; Laine Aino Inari Annikki, Lappeenranta; Nurkkanen Ella Sofia Aleksandra, Lappeenranta; Rantamo Teemu Tuomas, Kotka; Suomilammi Soile Marjut, Kouvola