Saimaan ammattikorkeakoulusta maaliskuussa valmistuneet

Tuuli Truhponen

Saimaan ammattikorkeakoulusta maaliskuussa valmistuneet

Saimaan ammattikorkeakoulusta valmistuneet maaliskuussa 2019.

Liiketalous, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Degree Programme in International Business: Kireev Sergei, Venäjä; Moisio Maria, Keuruu.

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus: Hakala Noora, Lappeenranta; Kemppinen Kaisa, Lappeenranta; Kuikka Simo, Lappeenranta; Tamper Niklas, Kouvola.

Tradenomi (ylempi AMK), Master’s Degree Programme in International Business Management: Kortelainen Aarne, Taipalsaari.

 

Tekniikka, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology:

Ibrahim Ahmed, Egypti.

Insinööri (AMK), Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: Teittinen Lauri, Kotka.

Insinööri (AMK), Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Muukkonen Miska, Mikkeli; Pohjankoski Antti, Heinola.

Rakennusmestari (AMK), Rakennusalan työnjohdon koulutus: Karhu Esko, Taipalsaari.

 

Sosiaali- ja terveysala, Lappeenranta

Ensihoitaja (AMK): Ansas Katarina, Kouvola; Kuutti Salla, Mikkeli; Kähkönen Olli, Kuopio; Lippojoki Sini, Lappeenranta; Minkkinen Sirkku, Lappeenranta; Papinkivi Sanni, Tampere; Punkkinen Juho, Lappeenranta; Purtonen Fanni, Lahti; Rouvinen Riikka, Lappeenranta.

Fysioterapeutti (AMK): Kuorttinen Mikko, Lappeenranta.

Sairaanhoitaja (AMK): Grahn Oona, Lappeenranta; Leinonen Madina, Lappeenranta; Mert Sevgi, Lappeenranta; Sihvola Väinö, Mikkeli; Suorajärvi Sari, Vantaa; Vasyukovich Ekaterina, Lappeenranta; Voutilainen Anne, Lappeenranta.

Sosionomi (AMK): Heiskanen Merja, Imatra; Hoikkala Jenni, Kouvola; Malinen Emma, Imatra; Vanamo Katri, Lappeenranta.

Terveydenhoitaja (AMK): Kauppinen Elisabet, Lappeenranta; Kylliäinen Reetta, Lappeenranta; Lehtonen Marjukka, Tampere.

Sosionomi (ylempi AMK), Uusyhteisöllisyyden, osallisuuden ja johtamisen koulutus: Pajari Sari, Imatra.

 

Hotelli- ja ravintola-ala, Imatra

Restonomi (AMK), Degree Programme in Tourism and Hospitality Management: Baranovskaia Mariia, Venäjä; Morales Alvares Khuan, Venäjä; Saraeva Anastasia, Venäjä.

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan koulutus: Kosonen Arttu, Parikkala.