Katso Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta tällä viikolla valmistuvat

Marleena Liikkanen

Onnea kaikille valmistuville!
Onnea kaikille valmistuville!

Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu joulukuussa 1 tekniikan tohtori, 29 diplomi-insinööriä, 11 tekniikan kandidaattia, 15 kauppatieteiden maisteria ja 5 kauppatieteiden kandidaattia.

Tietojensa julkaisuluvan antaneet valmistuvat ovat:

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: Vasilyev Fedor, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Haapamäki Anne Irene Kristiina, Kouvola; Kari Aino Johanna, Porvoo; Parvin Mirazum, Porvoo; Siponen Tommi Juhani, Lappeenranta; Suprisman Ilham, Lappeenranta

Industrial Engineering and Management: Lopez Diaz Hugo Alejandro, Ulkomaat

Kemiantekniikka: Kaukiainen Antti Viljam, Lappeenranta; Kolehmainen Juulia Anni Marita, Kouvola; Laamanen Saara Eveliina, Lappeenranta; Mantsinen Vesa Matti, Joensuu; Mäkelä Tea Anneli, Porvoo; Nguyen Song Thuy Thuy *Giang, Ulkomaat

Konetekniikka: Khan Md Udoy Hossen, Lappeenranta; Kiili Heikki Topias Kristian, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Niyimpa Honore, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Jaaranen Pekka Toivo Juhani, Lappeenranta

Tietotekniikka: Kauppila Jari Henrik Sakari, Hyvinkää

Tuotantotalous: Eskola Kalle Paavo Kustaa, Vantaa; Jansson Nils *Santeri Johannes, Helsinki; Laaksonen Jarkko Samuli, Mikkeli; Peltonen Jyrki Juhani, Mikkeli; Pohtila Rami Petteri, Vantaa; Rekorius Keijo Mikko Antero, Helsinki; Tikkanen Ulla-Aila, Helsinki; Tourunen Panu Sakari, Äänekoski

Ympäristötekniikka: Karjalainen Annika Elisabet, Jyväskylä

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Halonen Pasi Petteri, Lahti; Kallio Tino Oskari, Lappeenranta; Laitila Joonas Hermanni Matias, Lappeenranta; Nummela Tuomo Filippus, Lappeenranta; Tapani Antton Mikael, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Sulo *Emma-Maaria Mirjami, Kuopio

Konetekniikka: Koskinen Miika Johannes, Lappeenranta; Mäntynen Jaani Wiljami, Lappeenranta; Shevchuk Dmitrii, Imatra

Sähkötekniikka: Hiltunen Henry Juhani Kristian, Lappeenranta

Tietotekniikka: Hautapaakkanen Juuso Valtteri, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Hyttinen Jenni Emilia, Savonlinna; Kollani Jenni Johanna, Helsinki; Lainio Ville Akseli Antero, Lappeenranta; Lehtoalho Jaakko Erik, Ulkomaat; Maina Mercy Njeri, Espoo; Mantilanaho Kristina Julia, Helsinki; Niemi Tiina-Maria Helena, Vaasa; Nurminen Kalle Ian, Helsinki; Onikki Ville Petteri, Iitti; Pietarinen Paula *Aino Maria, Lappeenranta; Raukola Riikka Maaria, Helsinki; Shonubi Amanda Natasha, Espoo; Svensson Markus Erik, Helsinki; Väänänen Esko Sakari, Helsinki

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Lindfors Ville Valtteri, Lappeenranta; Markwort Dita- *Janita, Lahti; Päiväläinen Taru Hannele, Lappeenranta; Tanskanen Joel Johan, Lappeenranta