Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistui opiskelijoita — Katso valmistuneiden nimet täältä

Tuuli Truhponen

Onnea valmistuneille!
Onnea valmistuneille!

Lappeenrannan – Lahden teknillisestä yliopistosta valmistui opiskelijoita 31. lokakuuta. Alla on lisa kaikista nimensä julkaisuun luvan antaneista valmistuneista.

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: Hiltunen Salla Maarit, Lappeenranta.

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Hyvärinen Joonas Veikko Mikael, Lappeenranta; Tanska Anniina Viktoria, Mikkeli.

Industrial Engineering and Management: Rantanen Rasmus Manu Tapio, Helsinki.

Kemiantekniikka: Iivonen Aino Tilda Maria, Porvoo; Jordan Juha Matti Ilari, Hämeenlinna; Saeed Muhammad Ahsan, Ulkomaat; Sánchez Ortega Cristina, Lappeenranta.

Konetekniikka: Hovio Ulrika Marie Linnea, Turku; Reivonen Antti Vilhelm, Lieto; Simula Tuomas Oskari, Helsinki.

Sähkötekniikka: Dey Arup Ratan, Lappeenranta; Ilonen Roope Olavi, Kouvola; Jäppinen Janne Leander, Imatra; Kauria Jerry Jasper, Lappeenranta; Niinikoski Joni Juhani, Karstula.

Tietotekniikka: Ala-Ilomäki Konsta Johannes, Lappeenranta; Andrew Darren, Ulkomaat; Flykt Kimmo Ilmari, Espoo.

Tuotantotalous: Kalli Maria Tuulikki, Espoo; Laitila Riku Juhani, Helsinki; Lepistö Kari Juhani, Hämeenlinna; Lindblom Jarno Henri Sakari, Kuopio; Pesonen Anton Eemil, Kuopio; Voutilainen Rauli Henrik, Mäntsälä.

Ympäristötekniikka: Visakorpi Valtteri Arno Kristian; Lahti.

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Tikka Veli-Pekka, Lappeenranta.

Konetekniikka: Mäki-Mantila Jani Mikael, Jalasjärvi

Laskennallinen tekniikka: Hareja Roosa Amanda Anelma, Lappeenranta.

Tietotekniikka: Suurinkeroinen Samu, Espoo.

Tuotantotalous: Ruoho Joonas Santtu Antero, Lappeenranta; Saukkonen Heidi Anita, Lappeenranta; Widgren Heljä Tuulia, Varkaus.

Kauppatieteiden tohtori

Kauppatiede: Otra-Aho Ville Juhani, Helsinki.

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Anttila Sara Katriina, Helsinki; Eronen Outi Orvokki, Helsinki; Karjalainen Kaisa *Karoliina, Helsinki; Korhonen Tatiana, Lappeenranta; Korpi Annastiina Auroora, Helsinki; Kovero Eero *Jussi Roobert, Kouvola; Labors Edgars, Lappeenranta; Lassila Vesa Heikki Antero, Kotka; Mattila Lotta Helena, Helsinki; Pusenius Paula Kaarina, Lappeenranta; Sandström Jon *Rudolf, Lappeenranta; Stucki Oskar Edvard, Helsinki; Tirkkonen Eeva Karoliina, Helsinki; Toivakka Matias Otto Aapeli, Espoo; Vaija Katarina Birgitta, Pornainen.

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Kauria Niko Ilmari, Lappeenranta; Mouton Jean Gunnar Kenneth, Helsinki; Mäkinen Albert Martti, Helsinki; Ruuskanen Maria Emilia, Espoo; Salo Joni Samuli, Lappeenranta; Sipponen Taika Tuuli, Espoo; Tanninen Eveliina Charlotte, Lappeenranta; Teittinen Emilia Vilhelmiina, Helsinki

Luetuimmat

Kommentoidut