155 opiskelijaa valmistui Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta joulukuussa – Katso lista valmistuneista

Paula Pohjamo

Lappeenrannan-Lahden teknillisestä yliopistosta valmistui joulukuussa 155 opiskelijaa.
Lappeenrannan-Lahden teknillisestä yliopistosta valmistui joulukuussa 155 opiskelijaa.

Yhteensä 155 opiskelijaa sai tutkintotodistuksen Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) joulukuussa. Yliopistosta valmistui joulukuussa opiskelijoita kahdessa erässä.

Yliopistosta valmistui tekniikan tohtoreita, kauppatieteiden sekä filosofian tohtoreita, diplomi-insinöörejä, tekniikan kandidaatteja, kauppatieteiden maistereita ja kauppatieteiden kandidaatteja.

Alla on niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Tekniikan tohtori

Energiatekniikka: Kiani Oshotrjani Mehran, Ulkomaat; Mankonen Aleksi Toivo Ilmari, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Nieminen Harri Jukka, Lappeenranta

Konetekniikka: Ahola Antti Santeri, Lappeenranta; Ji Haibiao, Ulkomaat; Sormunen Petri Sakari, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Kazarnikov Alexey, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Caldera Hollu Pathirage Upeksha, Ulkomaat; Farfan Orozco Francisco Javier, Ulkomaat; Karppanen Janne Tapani, Lappeenranta

Tietotekniikka: Palacin Silva Victoria, Ulkomaat

Tuotantotalous: Puolakka Tiina Johanna, Kuopio; Xin Yan, Ulkomaat

Kauppatieteiden tohtori

Kauppatiede: Kivistö Timo, Espoo; Velt Hannes, Helsinki

Filosofian tohtori

Laskennallinen tekniikka: Krainov Igor, Ulkomaat

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Gauli Umesh, Espoo; Kaya Olcayto, Ulkomaat; Kaznacheevskaia Tatiana, Ulkomaat; Kemppinen Roope Aleksi, Jyväskylä; Munne Konsta Mikael, Lappeenranta; Nuutinen Toni Tapani, Nurmijärvi; Pihlajamäki Lauri Jaakko Oskari, Turku; Telegina Anna, Ulkomaat; Tielinen Annamaria Katariina, Luumäki; Turunen Mikko Kristian, Lappeenranta; Vahvanen Juha Matti Tapani, Savitaipale; Wallin Andrei Mikael, Lahti; Zaynetdinov Konstantin, Ulkomaat

Kemiantekniikka: Aksenova Anna, Ulkomaat; Lappalainen Suvi-Tuuli Juulia, Kotka

Konetekniikka: Jiang Dezhi, Lappeenranta; Keränen Juho Johannes, Lappeenranta; Kuisma Miikka Tauno Ensio, Asikkala; Paalanen Carl-Edvin Thomas Mikael, Kangasniemi; Pohjolainen Heikki Matias, Savonlinna; Saarentola Tomi Pekka, Tampere; Schubbe Jacob Matthew, Ulkomaat; Sivula Paavo Aukusti, Asikkala; Tepponen Vesa Valtteri, Hämeenlinna; Toikka Joona Antero, Kotka; Vainikainen Jarkko Tapio, Kuopio

Laskennallinen tekniikka: Mansour Harrison, Ulkomaat

Sähkötekniikka: Anttila Alex Carl Johan, Lappeenranta; Hovi Sebastian Mauri Juhani, Nurmijärvi; Iakupov Emil, Ulkomaat; Järvinen Lauri Lennart, Lappeenranta; Khalghani Shahab , Ulkomaat; Kokkonen Eetu Tapio, Hausjärvi; Nevalainen Jarkko Anselmi, Joensuu; Nurminen Tuukka Toivo Antti, Lappeenranta; Saarentausta Kari Antero, Jyväskylä; Sarmala Ossi Otto Aleksi, Sysmä; Simpanen Sakari Veli, Lahti

Tietotekniikka: Kumal Anil, Ulkomaat; Kuraja Era, Ulkomaat; Tarkkala Tero Severi Petteri, Lappeenranta; Tikka Matvei, Lappeenranta; Tuuri Jaakko Matti Hermanni, Seinäjoki

Tuotantotalous: Ajomaa Antti-Jussi Santeri, Kaarina; Chistiakova Alena, Ulkomaat; Gubaev Nurislam, Ulkomaat; Haapalainen Juho Aleksanteri, Helsinki; Haapalainen Samuli Tuomas, Helsinki; Haario Mikko Oskari, Espoo; Haataja Anssi Pekka, Hollola; Hacklin Suvi Emilia, Helsinki; Huuskonen Miika Kristian, Helsinki; Kaikonen Niklas Tapio, Lahti; Laaksonen Juuso Jasper, Tampere; Lehtonen Oskari Anton, Lappeenranta; Makkonen Antti Ilari, Vantaa; Mäkinen Sami Petteri, Helsinki; Paajanen Mikko Pekka, Orimattila; Palomäki Harri Juhani, Helsinki; Saarlemo Nora Johanna, Hyvinkää; Särkkä Petteri Iivari, Lappeenranta; V K Rajan Kumar, Tampere; Vezdenetskaia Veronika, Ulkomaat

Ympäristötekniikka: Hokkanen Mitja Kristian, Lahti; Kaipainen Ira Anni Emilia, Kerava; Konttinen Samuli Max Kristian, Lappeenranta; Laukkanen Mira Sofia Katriina, Kerava; Mäkelä Albert Ville, Ikaalinen; Palkia Perttu Tapani, Lappeenranta; Pathak Sanjeev, Kerava; Salonen Niina Anniina, Sodankylä; Shrestha Him Pallav, Lappeenranta; Siiskonen Sara-Tuuli Annukka, Pori; Vakkilainen Juho Kasper, Lappeenranta; Zaikova Anna, Ulkomaat

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Heino Tiia Johanna, Lappeenranta; Lehtomäki Aleksi Eerik Verneri, Lappeenranta; Majamäki Matias Ilari, Lappeenranta; Puruskainen Atro-Matti, Lappeenranta; Wolczkiewicz Mira, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Kivistö Tatu Unto Olavi, Lappeenranta; Sipilä Valtteri Jaakko Leonard, Lappeenranta; Tuominen Otto Vihtori Anselmi, Tuusula

Konetekniikka: Flod Dominik Gustaf, Lappeenranta; Hirvi Mikko Petteri, Lappeenranta; Häyhä Janne Joonas, Ruokolahti; Lassila Arttu Eemil Johannes , Lappeenranta; Nurmi Pyry Johannes, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Haverila Aleksi Olavi, Lappeenranta; Immonen Janne Ilmari, Lappeenranta; Mäkelä Sonja Katariina, Lappeenranta; Pirinen Paavo Petteri, Lappeenranta; Salminen Otto Sebastian, Lappeenranta

Tietotekniikka: Malinen Esko Johannes, Joensuu

Tuotantotalous: Kontio Elma Elina, Tuusula

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Aalto Suvi Tuulikki, Lappeenranta; Alatalo Jani Petteri, Lappeenranta; Hilska-Keinänen Katja Helena, Lahti; Jokinen Silva Sofia, Helsinki; Kailassuo Eija-Inkeri, Helsinki; Kaipio Jori Otto Johannes, Helsinki; Kangasniemi Maija Elina, Helsinki; Kokkinen Eetu Heikki Jeremias, Helsinki; Laurila Ina Eerika, Sipoo; Lilja Emma Lyydia, Espoo; Lindholm Sami Juhani, Helsinki; Maganova Anna, Lappeenranta; Mahmud Hasan, Ulkomaat; Jasmin Marianne, Vantaa; Majanto Jouni Kristian, Vantaa; Metsänen Bronson Jorma, Espoo; Neuvonen Juho Tarmo, Lappeenranta; Oikarinen Erkki Johannes, Lahti; Ossai Chukwuka, Ulkomaat; Rossi Mira Maria, Helsinki; Rustholkarhu Joel Aleksi, Helsinki; Skorniakova Anastasiia, Lappeenranta; Tele Mia Susanna, Helsinki; Tiikasalo Otto Robert Olavi, Lappeenranta; Toppinen Janne Peter, Helsinki; Tukiainen Jennika Maria, Helsinki; Uppala Eero Juhani, Helsinki

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Pirinen Arttu Oskari, Helsinki

Luetuimmat