Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistui opiskelijoita – Katso lista valmistuneista täältä

Niina Villman

Lappeenrannan teknillinen yliopisto LUT
Lappeenrannan teknillinen yliopisto LUT

Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistui joulukuussa opiskelijoita. Alla lista kaikista nimensä julkaisuun luvan antaneista valmistuneista.

Tekniikan tohtori

Energiatekniikka: Soininen Hanne Maria, Juva

Kemiantekniikka: Golmaei Seyedmohammad, Ulkomaat; Immonen Kirsi Tuulikki, Jyväskylä; Kalliola Simo Valtteri, Espoo

Konetekniikka: Unt Anna, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Geydt Pavel Victorovich, Lappeenranta; Kuronen Toni Mikael, Lappeenranta; Saren Andrey, Savonlinna; Zafari Sahar, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Belonogova Nadezda, Ulkomaat; Juntunen Raimo Henrik, Lappeenranta

Tuotantotalous: Metso Lasse Olavi, Lappeenranta; Ranaei Samira, Lappeenranta; Ylä-Kujala Antti Petteri, Lappeenranta

Ympäristötekniikka: Mälkki Helena, Helsinki

Diplomi-insinööri

Industrial Engineering and Management: Bogucharskaia Anna, Ulkomaat

Kemiantekniikka: Bao Huhe, Lappeenranta

Konetekniikka: Ahomäki Antti Eemeli, Espoo; Gurung Himal, Ulkomaat; Hakkarainen Anssi Pekka Marcus, Espoo; Kaurala Arto Pauli Robert, Iisalmi; Kiema Lassi Juhana, Savonlinna; Nepal Suman, Lappeenranta; Onnela Markus Tapani, Helsinki; Räkköläinen Heikki Tapani, Kotka; Sokka Mika Simo Ensio, Hausjärvi; Ushakumari Devika Sasi, Lappeenranta; Ustinov Stanislav, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Niemistö Veera Mimmi Sofia, Orimattila; Nigmatulina Nelli, Lappeenranta; Räisänen Otto-Eeti Ossian, Lappeenranta

Tietotekniikka: Kumar Jai, Lappeenranta; Suomalainen Joni Sakari, Punkaharju

Tuotantotalous: Johansson Mika Henrik, Turku; Kananen Jarkko Tapio, Lappeenranta; Klaavuniemi Janne Henrik, Järvenpää; Koskinen Katja Eveliina, Helsinki; Lahti Minna Susanna, Vantaa; Pakka Juha-Matti, Helsinki; Ronkanen Ville Tapio, Mikkeli; Salo Samuli Valtteri, Lappeenranta; Uronen Sami Henrik, Lappeenranta; Öström Anders Mikael, Raisio

Ympäristötekniikka: Fabritius Taneli Edvard, Helsinki; Hepo-oja Lotta Amanda Jasmine, Lappeenranta; Häkkinen Assi Johanna, Lappeenranta; Kallström Noora Marika, Kotka; Koistinen Elsa Emilia, Juva; Tapanen Tuire Maria Urhontytär, Lappeenranta; Zhaurova Mariia, Lappeenranta

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Mertakorpi Aatu Pekka, Lappeenranta; Puustinen Otto Pyry Juhana, Lappeenranta; Ropo Mik- ko Juhani, Lappeenranta; Turunen Mikko Kristian, Lappeenranta. 

Konetekniikka: Juvonen Perttu Eino Matias, Lappeenranta; Mäkelä Hannes Daniel, Espoo; Parviainen Janne Juhani, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Reponen Jaakko-Petteri Johannes, Lappeenranta; Ruohonen Matti Johannes, Lappeenranta

Tietotekniikka: Heinonen Joonas Seppo Veli-Tapio, Lappeenranta; Hiienkoski Ilpo Taavi Juhani, Helsinki

Tuotantotalous: Paunonen Elina Emma Leena, Ruokolahti; Skyttä Alex Jeremias, Varkaus; Suninen Henri Juhani, Lappeenranta; Töllikkö Ville Veikko, Juva

Ympäristötekniikka: Laukkanen Mira Sofia Katriina, Lappeenranta, Mikkonen Henri Aleksi, Lappeenranta; Palkia Perttu Tapani, Lappeenranta; Reponen Tuomo Tapani, Lappeenranta

Kauppatieteiden tohtori

Kauppatiede: Buenechea Elberdin Marta, Ulkomaat; Karell Ville Valtteri, Helsinki

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Asikainen Kari Eino Tapani, Espoo; Ernould Anne Marie Sylvaine, Ulkomaat; Haavilainen Jussi Olli Henrikki, Lappeenranta; Hakkarainen Taru Tuulia, Helsinki; Jorge Mélina Ophélie Marine, Akaa; Katajisto Jenni Maria, Helsinki; Kinnunen Jannika Wilhelmina, Helsinki; Kortelainen Sanna-Maija, Helsinki; Kovalainen Pauliina Emilia, Ulkomaat; Nieminen Mika Juhani, Tampere; Peuhkuri Katri Marjaana, Lappeenranta; Tyrväinen Juuso Aleksi Juhani, Espoo; Vandecandelaere Astrid Rachel Palmyre Cornélie, Ulkomaat

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Jääskeläinen Juho Antti, Lappeenranta; Korkiamäki Nico Benjamin, Porvoo; Tikkanen Marko Sakari, Mikkeli; Toivakka Matias Otto Aapeli, Espoo.

Juttua muokattu 4.3.2019 kello 15.09. Lisätty puuttuvat nimet listaan.