LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui 105 opiskelijaa huhtikuussa – Katso nimet!

Tuuli Truhponen

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui 105 opiskelijaa huhtikuussa – Katso nimet!

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui huhtikuussa 105 opiskelijaa Lahdesta ja Lappeenrannasta, ammattikorkeakoulu kertoo tiedotteessa.

Alla olevassa listassa ovat nimensä julkaisemiseen antaneet opiskelijat.

Liiketalous

Tradenomi (AMK), Bachelor's Degree Programme in International Business: Bu-Shakra Daria, Lahti; Donchenko Ksenia, ulkomaat; Khrapkov Evgeny, ulkomaat; Sindhu Zeeshan, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Tietojenkäsittelyn koulutus: Alasaari Joona, Kuopio; Tarkkanen Roope, Lahti; Wahlroos Kenneth, Lahti

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus: Bebek Mona, Lappeenranta; Kirjavainen Pauli, Pirkkala; Lasch Jasmin, Lahti; Niemikallio Simo, Lahti

Tradenomi (AMK), Liiketalouden ja logistiikan koulutus: Mannila Sara, Lahti; Tainala Aliisa, Lahti

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus, laskentatoimi: Backman Kristian, Helsinki; Nieminen Ritva, Lappeenranta; Parkkonen Miia, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus, yritysjuridiikka: Ravattinen Henna, Lappeenranta; Ravattinen Pauliina, Lappeenranta

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden ala, Digitaaliset ratkaisut: Ståhl Jarmo, Espoo

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden ylempi AMK-koulutus: Autio Katja, Lappeenranta

Tekniikka

Insinööri (AMK), Konetekniikan koulutus: Alkila Arttu, Kouvola; Muhonen Niki, Lappeenranta; Paakki Ville, Hollola

Insinööri (AMK), Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: Jalkanen Pekko, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Jantunen Kirsi, Parikkala; Jerkku Aleksi, Lappeenranta; Palonen Jouni, Helsinki; Sairanen Timo, Kouvola; Satovuori Joona, Tampere

Rakennusmestari (AMK), Rakennusalan työnjohdon koulutus: Ignatius Petri, Joensuu; Juntto Tomi, Luumäki; Puumalainen Manu, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Ympäristötekniikka: Uotila Ella, Helsinki

Sosiaali- ja terveysala

Sairaanhoitaja (AMK), Sairaanhoitajakoulutus: Hänninen Sanja, Orimattila; Jastremskaja Julia, Hamina; Jordberg Samu, Lappeenranta; Jyrkänne Jari, Lappeenranta; Kauppi Katariina, Lappeenranta; Keski-Saari Sara, Lahti; Lönnqvist Assi, Lahti; Marjakangas Katarina, Lappeenranta; Mielonen Hanni, Lahti; Suomalainen Eeva, Lappeenranta; Taalikainen Sanna, Lappeenranta; Tikkanen Laura, Lahti; Vaateri Satu, Taipalsaari; Vollar Maija, Kouvola

Sosionomi (AMK), Sosionomikoulutus: Asikainen Jaana, Mäntsälä; Granroth Anni, Lahti; Inkinen Heini, Imatra; Kouvo Kati, Lappeenranta; Kyttälä Vilma, Lahti; Moisio Tiia, Viitasaari; Moradi Bahar, Jyväskylä; Mäkelä Jutta, Imatra; Oinonen Inka, Lahti; Savolainen Jenny, Hollola; Turkia Tiina, Lappeenranta; Wieckowska Marianna, Lahti

Ensihoitaja (AMK), Ensihoitajakoulutus: Asikainen Mitjo, Kuopio; Kuittinen Annika, Lappeenranta; Mäisti Jermu, Lappeenranta; Pasanen Santtu, Lappeenranta; Peippo Kaisu, Lappeenranta; Siitonen Tatu, Lappeenranta; Sorvali Jopi, Lahti; Vaittinen Simo, Helsinki

Terveydenhoitaja (AMK), Terveydenhoitajakoulutus: Räsänen Henni, Lappeenranta; Suomalainen Anna-Sofia, Lappeenranta

Fysioterapeutti (AMK), Fysioterapeuttikoulutus: Ala-Westman Susanne, Lahti; Alho Johanna, Lahti; Kokko Outi, Lahti; Naskali Markus, Lahti; Tomperi Eevi, Helsinki; Väänänen Jussi, Lappeenranta

Sosionomi (ylempi AMK), Uusyhteisöllisyyden, osallisuuden ja johtamisen koulutus: Ketvell Mikko, Helsinki; Rinkinen Sanna, Imatra; Ryynänen Anna-Maija, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysala, Asiakkuusjohtaminen sosiaali- ja terveyspalveluissa: Häll Heidi, Heinola

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Haikola Netta, Lappeenranta; Hietaranta Nina, Lappeenranta

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysala, Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen: Korkala Kristiina, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Ilvonen Silja, Lappeenranta; Jäntti Laura, Kotka

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaaliala, Lapsi- ja perhepalveluiden kehittäminen: Heikkinen Tanja, Hyvinkää; Kotonen Piritta, Lahti

Hotelli-, ravintola- ja matkailuala:

Restonomi (AMK), Degree Programme in Tourism and Hospitality Management: Chu Thi Thanh Ha, ulkomaat; Dao Ngoc Linh, ulkomaat; Luukkonen Ninna, Lappeenranta; Vu Pham Thu Tra, ulkomaat

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus: Hämäläinen Maria, Virolahti; Sippu Nea, Kouvola; Åberg Iiris, Kuopio

Restonomi (AMK), Matkailuliiketoiminnan koulutus: Nuorteva Salla, Lammi

Muotoiluinstituutti

Medianomi (AMK), Media-alan koulutus: Rask Eliza, Tuusula

Luetuimmat

Kommentoidut