Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuneet — Katso lista tästä

Mika Strandén

Arkistokuva.
Arkistokuva.

Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu joulukuussa 4 tekniikan tohtoria, 31 diplomi-insinööriä, 30 tekniikan kandidaattia, 1 kauppatieteiden tohtori, 10 kauppatieteiden maisteria ja 9 kauppatieteiden kandidaattia.

Alla on lista nimensä julkaisuun luvan antaneista valmistuvista.

Tekniikan tohtori

Kemiantekniikka: Stade Sam Valdemar, Lappeenranta

Konetekniikka: Gafurov Salimzhan, Ulkomaat; Keskisaari Anna Katriina, Imatra

Tietotekniikka: Laakkonen Jussi Tapani, Lappeenranta

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Poutiainen Mikko Markus, Lappeenranta

Industrial Engineering and Management: Islam Md Iftekharul, Ulkomaat

Kemiantekniikka: Dmitrienko Nikolay, Lappeenranta; Esmaeili Mohammadamin, Lappeenranta; Heikkinen Raimo *Robert, Lappeenranta; Kotilainen Oula Ilmari, Suonenjoki; Maliuk Olga, Mikkeli; Pyörre Kiti Anniina, Kotka

Konetekniikka: Heinonen Riku Jaakko, Helsinki; Volotinen Jarno Petri, Lappeenranta; Väkeväinen Matti Tapio, Imatra; Väänänen Eeki Aapo, Kuopio

Sähkötekniikka: Bilund Juha Kristian, Vantaa; Kesäniemi Esa Tapani, Asikkala; Malinen Esa Veikko Samuel, Lappeenranta

Tietotekniikka: Javadi Isfahani Bahman, Ulkomaat; Musto Jiri Valtteri, Lappeenranta

Tuotantotalous: Hopia Juha Markus, Helsinki; Huusko Henry Kasperi, Kajaani; Karppinen Ville Johannes, Hämeenlinna; Koivula Kim Petteri, Helsinki; Pirinen Erno Pekka Antero, Helsinki; Rintamäki Pekka Tapani, Tampere; Salokangas Heidi Johanna, Kontiolahti; Syyslahti Henri August, Lahti; Szepaniak Iikka-Pekka Taneli, Lappeenranta; Väisänen Jari Kauko Ensio, Mikkeli

Ympäristötekniikka: Ndyamukama Fred Edwin, Tampere; Yazici Ceren, Ulkomaat

Tekniikan kandidaatti    

Energiatekniikka: Hämäläinen Olli Ensio, Lappeenranta; Ottelin Ville Ilmari, Jyväskylä; Pussinen Miro Aleksi, Kotka; Raatikainen Mika-Matti, Lappeenranta; Savolainen Pyry Kasimir Ristonpoika, Nurmijärvi; Similä Lauri Mikael, Lappeenranta; Tanska Anniina Viktoria, Lappeenranta

Kemiantekniikka: Mäkelä Tea Anneli, Lappeenranta

Konetekniikka: Partti Jere Akseli, Mikkeli; Pekkanen Juho Markus, Lappeenranta; Ratala Otto Aleksanteri, Lappeenranta; Tella Risto Tuomas, Lappeenranta; Åberg Arimo Tapio, Järvenpää

Sähkötekniikka: Jäppinen Janne Leander, Imatra; Korpinen Katriina Tuuli Sofia, Lappeenranta; Santero Antti Juho August, Lappeenranta; Vavilov Mihail, Lappeenranta

Tietotekniikka: Ala-Ilomäki Konsta Johannes, Lappeenranta; Immonen Tuomo Samuli, Lappeenranta

Tuotantotalous: Paarma Lasse Henrik, Hollola

Ympäristötekniikka: Lassila Ville Veikko, Lappeenranta; Saarinen Oona Emilia, Lappeenranta; Valosalmi Jonna Elina, Lappeenranta; Vornanen Henni Jemina, Lappeenranta

Kauppatieteiden tohtori

Kauppatiede: Jukka Minna Kristiina, Hamina

Kauppatieteiden maisteri 

Kauppatiede: Do Thi Nhat Linh, Ulkomaat; Haikonen Tuomas Jaakko Henrik, Espoo; Kirssi Johanna Eliisa, Helsinki; Kõrvemaa Kaarel, Helsinki; Laukkanen Markus Petteri, Parikkala; Luukkanen *Elina Pauliina, Helsinki; Parikka Anu Hannele, Mikkeli; Räsänen Roosa Maria Eveliina, Turku; Salminen Jaakko Jalmari    , Espoo

Kauppatieteiden kandidaatti  

 Kauppatiede: Heijari Mikko Tapio, Vantaa; Jäske Ville Pentti, Helsinki; Lisitsyn Anastasia, Lappeenranta; Mansner Rebecca Franceska, Lappeenranta; Martikainen Juhani Matti Birger, Lappeenranta; Vanhanen Juho Antero, Sysmä




Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.