Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu elokuussa yhteensä 120 opiskelijaa — Katso valmistuneiden nimet täältä

Marleena Liikkanen

Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuu elokuussa yhteensä 120 opiskelijaa — Katso valmistuneiden nimet täältä

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Lautiainen Katja Mia Marika, Savonlinna; Muikku Joonas Sakari, Espoo; Nylund Jere Justus, Lappeenranta

Industrial Engineering and Management: Quesada Otarola Daniel, ulkomaat

Kemiantekniikka: Aksoy Hazal Burcu, ulkomaat; Deb Anjan, Mikkeli; Heikura Henri Mikael, Kouvola; Ikävalko Juho Matias, Vantaa; Lopatina Anastasiia, ulkomaat; Rantanen Sonja Josefiina, Kouvola; Soto Afonso Juan Calixto, ulkomaat; Vähäaho Miia Emilia, Helsinki

Konetekniikka: Byzova Alina, ulkomaat; Iyer Kaushikk Ravender, ulkomaat; Khan Shoaib, ulkomaat; Niazi Rehan Sikander Khan, ulkomaat; Proskuriakov Mikhail, ulkomaat; Syrjänen Juho Otso Ilmari, Helsinki

Laskennallinen tekniikka: Adedipe Taiwo Adewumi, ulkomaat; Aydin Berk, Lappeenranta; Belyak Nikita, ulkomaat; Chepkoech Ann, ulkomaat; Kyabo Gloria Sharon, ulkomaat; Mailagaha Kumbure Mahinda, Lappeenranta; Motamedi Shokoofeh, Vantaa; Msola Agatha Augustine, ulkomaat; Patel Heena Kiritbhai, Lappeenranta; Rapo Lauri Johannes, Helsinki; Shustrov Dmitrii, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Härkönen Pekka Ensio, Lappeenranta

Tietotekniikka: Aguilar Umana Rafael Angel, ulkomaat; Heimala Eetu Anton, Lappeenranta; Martikainen Toni Mikael, Vantaa; Rahman Saidur, ulkomaat; Sattar Naeem Ahmad, ulkomaatTuotantotalous: Alanen Atte Petteri, Virolahti; Ilveskoski Laura Irmeli, Espoo; Liljeqvist Mirja Ellen, Kotka; Luoma Joonas Emil, Kouvola; Lyykorpi Aarne Veli, Imatra; Repo Tuomas Henri Johannes, Porvoo; Savolainen Teemu Tapio, Helsinki

Ympäristötekniikka: Saarinen Erkko Alexander, Lappeenranta; Tertsunen Paavo Henrik, Hämeenlinna

Tekniikan kandidaatti

Kemiantekniikka: Hurskainen Hanna Vilhelmiina, Lappeenranta; Nikula Annina Aino Amanda, Kouvola

Konetekniikka: Suhonen Miika Petteri, Varkaus; Tepponen Vesa Valtteri, Lappeenranta; Viitanen Lauri Heikki Joonatan, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Koponen Juho-Pekka, Lappeenranta; Tamminen Juha Aleksi Eero, Lappeenranta

Sähkötekniikka: Karjalainen Juuso Aleksi, Lappeenranta; Porkola Aleksi Joakim, Lappeenranta; Rämänen Artturi Lauri Iivari, Lahti; Sihvonen Ville Valtteri, Lappeenranta; Vauhkonen Santeri Esa Eemeli, Lappeenranta; Väisänen Jami Aleksi, Lappeenranta

Tietotekniikka: Hanski Jonni Eemil Johannes, Lappeenranta

Tuotantotalous: Hiltunen Matias Oskari, Kontiolahti; Huotari Ebba Roosa Helena, Lahti; Kajanne Jarno Jere Juhani, Helsinki; Kaukanen Miki Tapio, Lappeenranta; Luoto Sami Akseli, Lappeenranta; Nojonen Nikke Emil, Lappeenranta; Parhiala Tomi Eemeli, Lappeenranta; Reinikainen Jaakko Aleksis, Lappeenranta; Rönkä Jan Erik, Lappeenranta; Saari Vilma Johanna, Helsinki; Tanskanen Henri Eemil Olavi, Lappeenranta; Toivanen Aleksi Matias, Espoo; Uusitalo Vertti Petteri, Vantaa; Viljakainen Saara Helmi Hannele, Jyväskylä

Ympäristötekniikka: Halonen Vilma Kirsti Inkeri, Lappeenranta; Kainila Valtteri Timo Johannes, Lappeenranta; Leppäkoski Lauri Juho Henrik, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Arminen Larisa Hannele, Lappeenranta; Dahl Petra Eveliina, Nurmijärvi; Immonen Joonas Valtteri, Helsinki; Kiltilä Laura Kaarina, Helsinki; Kinnunen Sara Liina Maria, Helsinki; Kolesnikov Kirill, ulkomaat; Leppänen Petra Elina, Helsinki; Linnavuori Emmi Leena, Riihimäki; Muinonen Iida Elsiina, Helsinki; Noras Janette Michaela, Espoo; Pyymäki Iida Maria, Kouvola; Tuomi-Nikula Tino Hugo Jalmari, Helsinki; Viertola Katariina Henrika, Kauhajoki

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Astola Lauri Juhani, Vantaa; Harjunen Hanna Riikka, Lappeenranta; Jernström Tomi Kristian, Helsinki; Karkia Henna Maria, Lappeenranta; Kuosmanen Kaisa Annika, Lappeenranta; Laasasenaho Teemu Ensio, Helsinki; Liukkonen Jesse Christian, Lappeenranta; Niinimäki Paiju Katarina, Lappeenranta; Pekkola Liisi Maiju Lotta, Lappeenranta; Pyykkönen Lauri Otto Juhani, Lappeenranta; Rönkkö Joni Juhani, Lappeenranta; Suninen Juha Ilkka Olavi, Lahti; Uotinen Elina Anna Maria, Kouvola; Viitikko Olli Valtteri, Helsinki; Villikka Iida Vilhelmiina, Kouvola; Vuohelainen Vertti Sakari, Helsinki; Vänttinen Ville Emil, Lappeenranta; Yliuntinen Joa Jesper Jukanpoika, Lappeenranta