SaiPan liigajoukkuetta viime kaudella valmentanut Ari Santanen lähtee vetämään seuran B-nuorten SM-sarjajoukkuetta

Santanen esiteltiin joukkueelle uutena valmentajana tiistaina. Edellinen valmentaja lähti kesken kauden henkilökohtaisista syistä.

Turo Ulvinen

Ari Santanen oli SaiPan liigajoukkueen kakkosvalmentajana yksitoista kautta ja päävalmentaja kauden 2016-17. Nyt hän ottaa hoiviinsa seuran B-nuorten joukkueen, joka aloittaa viikonvaihteessa alemman SM-sarjan pelit.

SaiPan liigajoukkueen viime kauden päävalmentaja Ari Santanen valmentaa kevätkauden seuran B-nuorten joukkuetta. Mestiksessä kauden aloittanut SaiPa B voitti lohkonsa jatkaa joulutauon jälkeen kymmenen joukkueen alemmassa SM-sarjassa.

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet