SaiPasta tuttu Brett Carson siirtyy kouvolalaiskilpalijan riveihin — Paluu Kisapuistoon koittaa marraskuussa

Kai Skyttä

Brett Carson edusti SaiPaa kolmen kauden ajan. Arkistokuva.
Brett Carson edusti SaiPaa kolmen kauden ajan. Arkistokuva.

SaiPaa kolmen kauden ajan edustanut puolustaja Brett Carson jatkaa uraansa KooKoon riveissä. 33-vuotias kanadalainen on solminut kouvolalaisseuran kanssa loppukauden kattavan sopimuksen.

—Carson on tervetullut lisä joukkueemme alakertaan. Hän on kokenut pelaaja, joka pystyy vahvistamaan meitä heti ja auttamaan nuoria pelaajiamme pelin pienissä yksityiskohdissa, KooKoon urheilujohtaja Jarno Kultanen sanoo seuran tiedotteessa.

Carson siirtyi SaiPaan kaudelle 2015—2016. Hän pelasi kolmen kauden aikana SaiPassa 146 runkosarjaottelua ja oli viimeisellä kaudellaan joukkueen varakapteeni. 

Carsonin paluu Kisapuistoon KooKoon paidassa on mahdollinen 27. marraskuuta, kun joukkueet kohtaavat seuraavan kerran.

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet

Luetuimmat