Tilaajalle

Urheiluseuran some ei saa sammua edes kauden päätyttyä tai ihmiset unohtavat — Lappeenrantalainen someguru Mikko Pehkonen pinnistelee pitääkseen pesäpallon puheenaiheena talven pimeydessä ja myöntää, että kohukin voi olla parempi kuin että seura ei kiinnosta

Yksi kuivakka tiedote seuran vuosikokouksesta ei riitä, vaan tarinaa keksitään nostamalla esimerkiksi pelaajia esiin. Myös seuran historian penkominen voi olla lähes loputon aarreaitta.

Minna Mänttäri

Kultaisennoutajan Onnin kanssa ulkoileminen on Mikko Pehkosen rentoutumiskanava, kotona kirjat kuluvat käsissä. Urheilun seuraaminenkin on hiipinyt takaisin harrastusten joukkoon. — Kun olin kiekkohommissa, silloin ei hirveästi kiinnostanut enää vapaa-ajalla lähteä katsomaan pelejä. Nyt olen ruvennut käymään taas vähän enemmän katsomassa, hän kertoo.
Kultaisennoutajan Onnin kanssa ulkoileminen on Mikko Pehkosen rentoutumiskanava, kotona kirjat kuluvat käsissä. Urheilun seuraaminenkin on hiipinyt takaisin harrastusten joukkoon. — Kun olin kiekkohommissa, silloin ei hirveästi kiinnostanut enää vapaa-ajalla lähteä katsomaan pelejä. Nyt olen ruvennut käymään taas vähän enemmän katsomassa, hän kertoo.

Lappeenrantalainen Mikko Pehkonen teki menneenä kesänä näyttävän sisääntulon miesten superpesikseen.

Kommentoidut